Aptarimas:Žydai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pakeitimas [1] labai jau POV vietomis - vertinimai ("už siaubingo dydžio nuošimčius skolino"; "Žydų kulūros nėra ir niekada nebuvo"), kaltinimai ("vogė LDK gyvenusių lietuvių, lenkų bei rusų turtą ir nuosavybę"), neiškūs komentarai ("plėtojo?()"; "tačiau labai gerai integruota" pakeista "ir niekur neintegruota"). Be to, visiškai pakeisti kai kurie faktai nenurodant šaltinio ("XVI a. pradžioje LDK buvo 6000 žydų, XVI a. viduryje – apie 10 000" pakeista į "XVI a. pabaigoje LDK buvo 600 žydų, XVII a. viduryje – apie 4000"). Taigi siūlau atmesti, bent jau dalį. knutux 16:41, 18 Gegužės 2006 (EEST)

Knutux'ui. Tavo žiniai, žydų į LDK niekas ir niekada nekvietė. Parodyk man, nors vieną LDK valdovo raštą? Antra. Tai, kas parašyta yra istorinis faktas, jeigu kam nors nepatinka, tegul pasikaria. Trečia. Yra istoriniai šaltiniai (dokumentai, aktai, donaciniai ir kt, raštai, ir t.t.), jeigu kam nors tai nepatinka arba nesuprantama - tegul nusišauna iš laidynės. Istorijos NEGALIMA atmesti ar priimti. Ji yra tokia, kokia yra. Ir viskas. Knutux'ai, jeigu nežinai žydų tautos istorijos, nelįsk. Jeigu nežinai Lietuvos istorijos - iš viso užsičiaupk. Aišku, kad nesi, niekada nebuvai ir nebūsi istoriku. Todėl, neaiškink istorikams istorijos. Pasiskaityk A.Damušio darbus ir "Lietuvių archyvą". Tavo šnekos primena bolševikinį stilių, kai buvo neigiama viskas, kas buvo pagrįsta istoriniais faktais. Beje, šiame pokalbyje nurodžiau ir šaltinį. Atspėk, kuris?

Paskutiniai pakeitimai nieko bendro su istorija neturi, todėl juos atmečiau.Dirgela 22:49, 21 Gegužės 2006 (EEST)
Paskutiniai pakeitimai buvo boto, jie ir negalėjo turėti nieko bendro su istorija... E rulez 23:48, 21 Gegužės 2006 (EEST)
Tai gal atstatom visgi [2] versiją? knutux 07:52, 22 Gegužės 2006 (EEST)
Atstačiau - kažko prastai revertinimas veikia - nurodyk kiek nori versijų atgal, o revertina tik vieną :( Dirgela 23:19, 24 Gegužės 2006 (EEST)
Tai revertinimui rodos negalima nurodyti kiek versijų revertinti - visad revertina tik paskutinio redaguotojo darytus keitimus (atstato paskutinę versiją, kuri yra redaguota kurio nors kito keitėjo). knutux 08:00, 25 Gegužės 2006 (EEST)

Gal galetumete netersti, kad ir laisvos, bet encikopedijos savo nacistiniais pasvarstymais apie tai, kodel kazkas kazka zude: "Antrojo pasaulinio karo pradžioje dėl šios priežasties dalis lietuvių talkino sulaikant komunistus žydus,". Cia turetu buti faktai, on juokingos pastangos pateisinti savo nacistines paziuras.


Dėl Hugo NPOV[redaguoti vikitekstą]

Negaliu ir nenoriu sutikti su Hugo paskutiniu pataisymu, kadangi jis suteikia straipsniui NPOV prasmę, atseit, lietuviai dalyvavo represijose prieš žydus dėl turtinių interesų, o ne keršydami už jų dalyvavimą represijose prieš lietuvius. Šiuo atveju reikia remptis istoriniais faktais apie Stalino valdžios įtrauktus į represines struktūras žydus-

Bidinskis Michailas Grigorjevičius- sugumo kapitonas,MGB A valdyba Blochas Gilelis - saugumo majoras, MGB 2N valdyba (kovos su partizaniniu judejimu) šis žydas buvo vietinis, gimė Biržuose 1908m. Breneris Moisiejus, gim1909m. Utenoje, MGB tardytojas Demba Icikas,gim.1901m Pumpėnuose, NKGB 2sk. Dušanskis Nachmanas, gimė 1919m Šiauliuose. MGB 2N sk.Patrauktas atsakomybėn už lietuvių tautos genocidą- SLAPSTĖSI IZRAELYJE Faktorauskas Volfas, saugumo majoras NKVD finansų viršininkas. Feigelsonas Grigorijus, NKGB A skyrius Finkelšteinas Leonas, g.1922m Kaune, NKGB operįgaliotinis Frenkelis Chaimas,g1921m Kybartuose, MGB Šiaulių sr. valdybos 2sk Gamzė Chanonas, saugumo kapitonas Goldbergas Isakas,g1900m Vilniuje, saugumo kapitonas Grožnikas Giršas, g1918m.Trakų apskr.,NKGB polit.skyrius Kaplanas Maksas, saugumo majoras, MGB Kauno m.valdyba Karpis Nachemija,g1902m. Merkinėje, NKVD administracijos sk. Kerbelis Samuilas Abramovičius, saugumo papulkininkis MGB Kauno m.valdyba Klipaitė- Livinzonaitė Šeina, NKGB slaptasis skyrius Komodaitė Judita, g1906m Kėdainiuose,viena iš pirmųjų jau A.Sniečkaus vadovaujamo VSD darbuotojų. 1940mliepos mėn. grupės, parengusios suimtinų krikščionių demokratų sąrašą, vadovė. Leščinskis Isakas,KGB majoras Levitacas Faivas,g1913m.Žagarėje, NKGB 4 sk. Piščikas Borisas, KGH kapitonas Plotkinas Leivikas Movševičius, saugumo leitenantas Rozauskas Eusiejus, KGB papulkininkis, NKGB tardymo sk.viršininkas Slavinas Aleksandras, KGB papulkininkis Štarkmanas Markas,saugumo papulkininkis MGB B skyrius Šulga Isakas, KGB papulkininkis, MGB 5 skyrius Švarcmanas Danilas, NKVD 3 sk. Todesas Danielius, KGB papulkininkis Todesas Ruvinas,g.1917m Utenos apskr. saugumo leitenantas.1944.12.07 Lietuvos partizanų nukautas. Vicas Jakovas, pulkininkas, NKVD Šiaulių apskr.viršininkas,trėmimų komisijos narys. Vildikanas Kasrielis, NKVD slaptasis skyrius Vilenskis Moisiejus, NKGB tardymo dalies virš.pav Zaidenvurmas Izrailis Lazarevičius, KGB leitenantas

dėl šios priežasties Hugo vertėjo paaiškinti, kas jam atrodo istoriškai nepagrįta, o ne slėpti istorinę tiesą, diskredituojant lietuvius


Turbo 12:35, 2008 rugpjūčio 2 (EEST)

O man tai kaip tik atrodo, kad tamsta bandydamas pateisinti žydšaudžius lietuvius, verti visą kaltę žydam, neva čia tik jie komunizmo norėjo ir tik jie trėmimus ir represijas darė (o vargšeliai lietuviai tokie geručiai buvo...). * Hugo ¿díme? 12:58, 2008 rugpjūčio 2 (EEST)
Pirmiausia siūlau atkreipti dėmesį, kaip dabar atrodo straipsnio dalis apačioje po jūsų atlikto "pataisymo"- Nepaisant žydų pasipriešinimo kitų tautybių žmonių kooperatyvų daugėjo. Antrojo pasaulinio karo pradžioje dėl šios priežasties dalis lietuvių talkino sulaikant komunistus žydus.

Be to, aš pataisiau straipsnio apie žydus pradžią, papildydamas holokausto faktu, o juums kažkodėl rodosi, kad teisinu žmogžudžius. Kita vertus, man pastaraisias metais buvo įdomu suvokti lietuvių - žydų konflikto ištakas, kadnngi lietuviai siekiant politinių tikslų šmeižiami vos ne "jų genuose slypinčia žydžaudyste". Begvildenant šią temą paaiškėjo, kad žydai suvaidino itin svarbią rolę užgrobiant ir sukuriant komunistų valdžią Rusijoje, veikiant bolševikų gretose tarpukario Lietuvoje ir represuojant lietuvius užėjus sovietams 1940-1941 m. (faktai - asmenų iš represinių struktūrų sąrašą pateikiau čia aukščiau, o kai kuriuos žydus bolševikus griovusius tarpukario nepriklausomą Lietuvą jūs kažkodėl nutrynėte). Tai sukėlė atsakomąją reakciją prasidėjus II pasauliniam karui. Tokia istorinė realybė, tačiau aš jokiu būdu neteisinu abipusės agresijos, o aiškinu abipusės agresijos priežastis ir poelgių motyvaciją. Palikti ir pavaizduoti ir dar tokiam plėšikų kontekste tik vieną iš agresyvių pusių negalima pagal wiki apibrėžimą - turi būti atspindėta objektyvi tiesa, besiremianti faktais, o ne jūsų POV nuomonė.

Turbo 13:27, 2008 rugpjūčio 2 (EEST)

Man tai čia į tautinės nesantaikos kurstymą panašu, bandant ant vienos tautos "nurašyti" komunizmo nusikaltimus. Reikia prie konkrečių asmenų rašyti ką kas padarė, ne bandyti ieškot komunizmo šaknų žydų tarpe. Gi prie vokiečių kažkodėl nėra surašyta jų fašistinių nusikaltimų. * Hugo ¿díme? 13:58, 2008 rugpjūčio 2 (EEST)
Kai lietuviams klijuoja fašistų žydšaudžių etiketę (rusiška žiniasklaida), tai tuo iš ties siekiama sukurstyti tautinę nesantaiką, nukreiptą prieš lietuvius. Komunizmo, kaip istorinio reiškinio šaknys yra ištyrinėtos daugelyje tautų, tame tarpe ir rytų europos žydų organizacijų indėlis. Tai atliko Nobelio premijos laureatas Aleksandras Solženycinas ir jo pateiktiems istoriniams faktams prieštarauti ne argumentų vadovaujantis POV emocijomis yra neobjektyvu ir nusižengiama wikipedijos taisyklėms. Kalba eina apie lietuvių ir žydų priešiškumą, kuris konstatuojamas be jokio paaiškinimo. Iš jūsų interpretacijos - pataisymo išplaukia, kad lietuviai prisidėjo prie represijų dėl turto, o ne dėl žydų komunistų veiklos. Beje, pirmomis karo dienomis buvo sulaikomi būtent asmenys prisisidėję prie represinių trėmimų, o ne atrenkami pagal tautybę - pasak istoriko profesionalo A.Bubnio žydų genocidas Lietuvoje prasidėjo 1941 m. rudeniop. Kad žydų komunistų nusikaltimai buvo |klijuojami| visiems žydams - tai yra nežmoniška ir baisu - priminė pogromų tradicijas. Hitlerinės armijos War crimes of the Wehrmacht ir Raudonos armijos karo nusikaltimai Soviet war crimes yra surašyti tam skirtuose atitinkamuose wiki puslapiuose anglų k. Lietuvių kalba jie lyg ir buvo sunaikinti. Jūs nepaaiškinote lietuvių ir dalies žydų priešiškumo priežasčių, palikdami šį faktą mistifikuotą ir tuo sadarėte galimybę toliau kurstyti tautinę nesantaiką prieš lietuvius. Be to nutrynėte konkrečias žydų komunistų pavardes, o po to pats postringaujate apie konkrečių asmenų atsakomybę. Visa tai yra nekonstruktyvi veikla Turbo 17:07, 2008 rugpjūčio 2 (EEST)