Aptarimas:Žiedų valdovas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Turbūt reikėtų rašyti ne "fentezi", o "fantazy". Taip ir ne Tolkinas, o Tolkienas..

Pagal paskutines žinias iš VLKK, išvis reiktų sakyti "maginė fantastika". Bet fantastai dažniausiai sako fantasy, o lietuvina (kiek teko matyt) fentezi, nes tai labiau atitinka tarimą. Dėl to, ar Tolkinas, ar Tolkienas: tikslus vardo tarimas yra [Tolkynas]. Tačiau Lietuvoje jau nusistovėjo užrašymas "Tolkinas". Pagal VLKK nutarimus nesulietuvintas vardų formas su lietuviškomis galūnėmis galima palikti moksliniuose tekstuose. Enciklopedija iš esmės ir yra toks, tačiau baisiai didelio skirtumo šiuo atveju nematau, nes lietuviams pažįstama tiek sulietuvinta, tiek originali forma. Leia 23:04, 29 Balandžio 2006 (EEST)

Dėl infolentelės[redaguoti vikitekstą]

Galvoju, ar tą infolentelę dešinėje atnaujinti, ar visai pašalinti. Ji šiaip skirta vienai knygai, o ne visai knygų serijai. Aišku kartais riba būna slidi, nemažai senų knygų buvo publikuotos dalimis žurnaluose ar pan., bet Žiedų valdovo trys dalys manau jau tą ribą peržengia ir paprasčiau lentelės nedėti visai, nei mėginti pritaikyti esamą. Gal būt vertėtų susikurti infolentelę serijoms? --Nomad (aptarimas) 21:49, 14 kovo 2020 (EET)

Čia kaip ir tavo asmeninė iniciatyva dabar, tai be tavęs vargu ar kas ką greitu metu darys :) Tai kaip nuspręsi, bus gerai. Aš, žinoma, siūlyčiau sukurti infolentelę serijoms ateičiai, bet dabar nepamaišytų kad ir kažkoks atnaujinimas.--Nestea (aptarimas) 00:11, 15 kovo 2020 (EET)