Aptarimas:Širšuolas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kokios čia mitologijos apie širšių įgėlimus prirašyta? Visų pirma, širšės nėra agresyvesnės už vapsvas, visų antra, jų įgėlimai nėra pavojingesni, tik žymiai skausmingesni. Trijų įgėlimų stambiam gyvūnui užversti neužtenka, tačiau yra buvę mirties atvejų, kai visas lizdas supuolė. Jei tingit nuo patikimos knygos nurašyti, bent nurašykit nuo angliško straipsnio, kur išdėstyti analogiški teiginiai apie paplitusius širšių mitus. 88.222.177.11 00:30, 27 liepos 2011 (EEST)

Mes netingim, mes tiesiog neturim tūkstančio rankų, kad viską pataisyti, kad būtų viskas gerai. Jei matot klaidas ir panašiai, visada prašom - ištaisykit jas.--Snooker apt. 07:49, 27 liepos 2011 (EEST)

Pavadinimas[redaguoti vikitekstą]

Iš kur tas „širšuolas“? Populiariausias ir plačiausiai naudojamas pavadinimas – širšė. Dabartinės lietuvių kalbos žodynas irgi kaip pagrindinį variantą pateikia „širšę“, o „širšuolas“ nukreipiamas į „širšė“. Siūlau pervadinti straipsnį.--ghoul (aptarimas) 10:59, 10 gegužės 2015 (EEST)

Biologinėje literatūroje plačiai vartojamas žodis. O širše dažnai vadinama ir vapsva (LKŽ: šìršė: klostinių vapsvų šeimos vabzdys (Vespa crabro), vapsva (Vespa vulgaris); prie "širšuolas" nurodoma į "širšė", bet galima numanyti, kad Vespa crabro reikšme. Hugo.arg (aptarimas) 12:29, 10 gegužės 2015 (EEST)
LKZ pateikia daug archajiškų reikšmių, reikėtų vadovautis DLKZ.--ghoul (aptarimas) 20:44, 12 gruodžio 2015 (EET)