Antanas Glemža (1893)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Antanas Glemža
Gimė: 1893 m.
Viešintos
Mirė: 1940 m. spalio 5 d. (~47 metai)
Indian Harboras
Veikla: vargonininkas ir chorvedys

Antanas Glemža (1893 m. Viešintose, Anykščių apskritis1940 m. spalio 5 d. Indian Harboras, JAV) – JAV lietuvių vargonininkas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradžios mokyklą baigė Jamburge (Petrapilio gubernija). Vargonuoti mokė tėvas ir Leonas Puodžiūnas. Vėliau apie ketverius metus žinias gilino pas Juozą Naujalį Kaune. Vargonininkavo Muniškaičiuose, Mažeikiuose ir Čiornaja Padinoje (Samaros gubernija).

1923 m. atvykęs į JAV, ėmė vargonininkauti Springfilde. Kilus Pirmajam pasauliniam karui buvo paimtas į kariuomenę ir tarnavo daugiau kaip metus. Grįžęs iš kariuomenės, apsigyveno Indian Harbore ir dirbo vargonininku bei chorvedžiu Šv. Pranciškaus parapijoje. Čia vargonininkavo per dvidešimt metų. Išugdė skambų chorą, kuris giedojo bažnyčioje ir dalyvavo įvairiuose tautiniuose renginiuose. Pasižymėjo kaip geras vargonininkas ir sumanus chorvedys. Priklausė ALRK Vargonininkų sąjungai.

Šaltinis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.