Aš bijau

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Aš bijau
Io ho paura.jpg
Pavadinimas Io ho paura
Kilmės šalis Flag of Italy.svg Italija
Režisierius Damiano Damiani
Scenaristas (-ai) Nicolla Badalucco
Damiano Damiani
Kompozitorius Riz Ortolani
Metai 1977
Žanras kriminalinis
Trukmė 120 min.
Kalba italų
IMDb įrašas

Aš bijau (it. Io ho paura ) – 1977 m. italų režisieriaus Damiano Damiani sukurtas kriminalinis filmas, debiutavęs Taorminos kino festivalyje.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Gian Maria Volonte – Liudvikas Graciano
  • Erland Josephson – teisėjas Kančeda
  • Mario Adorf – teisėjas Mozeris
  • Angelica Ippolito – Glorija
  • Paolo Malco – Kaligaris

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kai, mėginant sulaikyti teisėjo žudikus, sužeidžiamas komisaro Graciano porininkas ir policininkai ima protestuoti dėl pernelyg mažų saugumo priemonių, jis nusprendžia palikti tarnybą, tačiau viršininkas įtikina likti ir imtis ramesnio darbo – tapti teisėjo Kančedos sargybiniu.

Darbas iš pradžių atrodo saugus, tačiau netrukus teisėjas, tirdamas žmogžudystę uosto dokuose, atranda vis daugiau įrodymų, kad šalies aukščiausi politikų sluoksniai gali būti susiję su teroristinėmis grupuotėmis bei ginklų kontrabanda. Išsigandęs ir bijodamas dėl savo gyvybės Graciano įtikina teisėją nei vienoje ataskaitoje neminėti jo pavardės.

Kančeda kreipiasi į savo vyresnybę dėl įtarimų ir netrukus nužudomas savo bute, o neperšaunamą liemenę dėvintis Graciano per susišaudymą apsimeta negyvu.

Naujasis teisėjas Mozeris taip pat pageidauja, kad jį saugotų Graciano bei imasi tirti nebaigtą Kančedos byją. Graciano bijo, kad gali išaiškėti, jog ir jis viską žinojo, todėl slapta pradeda klausytis Mozerio pokalbių, įtardamas, kad šis teisėjas gali būti susijęs su teroristais. Įsitikinęs, kad taip ir yra, Graciano ima karštligiškai ieškoti būdo kaip išsisukti iš šios situacijos.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1977 m . tarptautiniame Taorminos kino festivalyje pagrindinio vaidmens atlikėjas Gian Maria Volonte buvo pripažintas geriausiu aktoriumi, o Damiano Damiani pelnė geriausio režiesieriaus nominaciją.