2007 m. Katanijos sprogimai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
2007 m. Katanijos sprogimai
2007 m. Katanijos sprogimai
Katanijos vieta Irako žemėlapyje
Vieta Katanija, Irakas
Taikinys (-iai) Jazidi sekta
Data 2007 m. rugpjūčio 14 d.
Išpuolio tipas  Automobilių sprogimai
Žuvusiųjų 796
Sužeistų 1562
Vykdytojas (-ai) Al-Qaeda

2007 m. Katanijos sprogimai – teroristinis aktas, įvykdytas 8 val. vietos laiku 2007 m. rugpjūčio 14 d. Šiaurės Irake Katanijos (Kahtaniya) ir Jazeera miestuose (netoli Mosulo miesto). Autobusų stotyje ir gyvenamuosiuose miesto rajonuose buvo susprogdinti 4 sprogmenų prikrauti sunkvežimiai.

Pradžioje manyta, kad aukų apie 250, vėliau jų suskaičiuota iki 500. Pagal paskutinius įvertinimus jų buvo 796. Dėl to išpuolis laikomas antru pagal aukų skaičių per visą Irako karo istoriją.

Sprogimai buvo nukreipti prieš kurdų religinę mažumą jazidus, gyvenančius Sirijoje ir Šiaurės Irake.

Manoma, kad atakos galėjo būti kerštas už kurdų merginos Du’a Khalil Aswad nužudymą, kuri pamilusi musulmonų vaikiną, ketino atsiversti į islamą, kad galėtų ištekėti.

Suderintame sprogime panaudoti vienas benzinvežis ir 3 sunkvežimiai, pakrauti maždaug 2 tonomis sprogalų. Kol kas dar niekas neprisiėmė atsakomybės už incidentą.

Reakcijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • JAV: JAV atstovai pasmerkė teroro atakas, pavadinusios tai „barbariškomis atakomis prieš nekaltus civilius“, ir skyrė užuojautas žuvusių artimiesiems.
  • Irakas: Irako prezidentas Jalalas Talabanis pavadino įvykį „bailiu teroristiniu išpuoliu“. Jis taip pat kaltinimus dėl sprogimų skyrė sunitų ekstremistams.
  • Jungtinės Tautos: JTO sekretorius Ban Ki-moon apie išpuolį kalbėjo: „Niekas negali pateisinti tokio chaotiško žiaurumo prieš nekaltus civilius“. Taip pat sukritikavo Irako valdininkus, teigdamas, kad ir kokie religiniai skirtumai būtų tarp jų, valdžia privalo vienodai siekti tvarkos šalyje.
  • Jungtinė Karalystė: JK užsienio bei Britanijos tautų sandraugos ministras Deividas Milbandas: „Pranešimai apie įvykius Šiaurės Irake, kurio pradinė tvarka dar neatstatyta, yra žiaurus smūgis taikiems piliečiams nuo tų, kurie siekia tik sunaikinimo“.