Škotijos pirmasis ministras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Nicola Sturgeon, šias pareigas einanti nuo 2014 m. lapkričio 20 d.

Škotijos pirmasis ministras (škot. heid meinister o Scotland, škot. gėl. prìomh mhinistear na h-Alba, angl. First Minister of Scotland) – Škotijos vyriausybės vadovas. Pirmasis ministras pirmininkauja Škotijos ministrų kabinetui ir visų pirma yra atsakingas už Škotijos vyriausybės politikos formavimą, plėtojimą ir pristatymą.[1] Papildomos pirmojo ministro funkcijos – propaguoti Škotiją ir atstovauti jai oficialiai šalyje ir užsienyje.[1]

Pirmąjį ministrą renka Škotijos parlamento nariai, o oficialiai jį skiria Jungtinės Karalystės monarchas. Būdamas Škotijos vyriausybės vadovas, pirmasis ministras yra tiesiogiai atskaitingas Škotijos parlamentui už savo ir visos vyriausybės veiksmus.

Nicola SturgeonŠkotijos nacionalinės partijos yra dabartinė Škotijos pirmoji ministrė.[2] Ji pradėjo eiti pareigas 2014 m. lapkričio 20 d. ir tapo pirmąja moterimi, užėmusia šias pareigas.

Škotijos pirmieji ministrai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nicola SturgeonAlex SalmondJack McConnellHenry McLeishJim WallaceDonald Dewar


Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „About the Scottish Government > Who runs government > First Minister“. Scottish Government. Nuoroda tikrinta 2019-01-09. 
  2. „Nicola Sturgeon becomes Scottish first minister“. BBC News. 2014-11-19. Nuoroda tikrinta 2014-11-19.