Šeimos bičas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šeimos bičas (angl. Family Guy) – Seth MacFarlane kuriama animacinė situacijų komedija JAV FOX kanalui, pradėta rodyti 1999 m. 2002 m. serialo kūrimas buvo nutrauktas, tačiau pirmųjų sezonų DVD versijoms sulaukus didelio pasisekimo, 2005 m. "Šeimos bičas" vėl pradėtas rodyti. Tai yra vienas iš nedaugelio TV serialų, kurių gamyba ir rodymas buvo atnaujinti tik gerbėjų dėka.

Serialas pasižymi „žvilgsnių į praeitį“ ("flashback") technika - pagrindinių veikėjų nuotykiai praeityje dažnai neturi sąsajos su dabartiniais įvykiais. Veiksmas sukasi apie Grifinų šeimą, gyvenančią išgalvotame Kvohogo mieste Rod Ailando valstijoje.

Nuo 2007 m. pirmuosius "Šeimos bičo" sezonus ėmė rodyti TV6. Būtent ši televizija į lietuvių kalbą išvertė serialo pavadinimą.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Setas MakFarleinas - "Šeimos bičo" autorius

Pagrindinis serialo veikėjas yra Piteris Grifinas (Peter Griffin) - apkūnus viduriniosios klasės nevykėlis. Piteris yra airių kilmės amerikietis bei pats teigia esąs afroamerikiečių vergų palikuonis. Jo žmona Lois (Lois Griffin, mergautinė pavardė Piuteršmitas (Pewterschmidt)) - namų šeimininkė, mokanti vaikus groti pianinu.

Grifinų šeima turi tris vaikus. Vyriausia iš jų - Meg (Meg Griffin) - nuolat kenčia pašaipas mokykloje ir namie dėl savo išvaizdos. Krisas (Chris Griffin) - tipiškas paauglys, daugeliu atžvilgių panašus į savo tėvą jaunystėje. Vienas populiariausių ir spalvingiausių serialo personažų - piktasis kūdikis Stiujis (Stewie Griffin), kūdikis, siekiantis užvaldyti pasaulį bei nužudyti savo motiną.

Šeimos augintinis - antropomorfizuotas kalbantis šuo Brajanas (Brian Griffin). Brajanas kalba, turi savo automobilį, vaikšto ant dviejų kojų, yra priklausomas nuo alkoholio bei nikotino ir turi kitų žmonėms būdingų savybių, tačiau šeimoje jis vis tiek laikomas gyvūnu. Kartais Brajanas elgiasi kaip stereotipinis šuo - gaudo metamą kamuoliuką, valgo šiukšles, bijo dulkių siurblio ir t. t., tačiau kartu su Stiuju yra intelektualiausi veikėjai "Šeimos biče".

Kiti nuolat pasirodantys serialo veikėjai - visoms visuomenės klasėms atstovaujantys Grifinų kaimynai. Gretimame name gyvena stuburo traumą patyręs neįgalus policijos pareigūnas Džo Svonsonas (Joe Swanson), jo amžinai nėščia žmona Boni ir paauglys sūnus Kevinas. Kitas kaimynas - dėl sekso išprotėjęs viengungis, lėktuvo pilotas Glenas Kvagmairas (Glenn Quagmire). Kiek toliau gyvena ramus švelnių manierų juodaodis Klyvlendas Braunas (Cleveland Brown), jo žmona (nuo ketvirtojo sezono - buvusi žmona) Loreta ir hiperaktyvus sūnus Klyvlendas Jaunesnysis. Visi šie veikėjai gyvena toje pačioje Spooner gatvėje.

Ne kiekvienoje serijoje pasirodantys veikėjai: žinių vedėjai Tomas Takeris (Tom Tucker) ir Dajan Simons (Diane Simons); protiškai atsilikęs meras Adamas Vestas (Adam West, įgarsinamas paties aktoriaus Adamo Vesto); senas pedofilas Herbertas, įsimylėjęs Krisą; giltinė; šėtoniškoji beždžionė, gyvenanti Kriso spintoje; milžiniškas viščiukas, mirtinas Piterio priešas; ir daugybė kitų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka