Šeimos Portretas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą ir apie tai, jei norite, praneškite Tvarkos projekte.
France Kralj 1910 m.
 France Kralj 1929 m.

Šeimos Portretas arba Družinski portretas - dailininko France Kralj (1895-1960) paveikslas nutapytas 1926. Jo dydis yra 45 coliai x 51 coliai. (115.5 cm x 130.3 cm). Paveikslas nutapytas aliejiniais dažais ant drobės. Paveikslas yra Šiuolaikinio Meno Muziejuje Ljubljanoje. [1]

Paveikslo pavadinimas Slovėnų kalba yra "Družinski portret". Paveikslas vaizduoja Kralj, jo žmoną ir vaiką. Jie išeina is menininko studijos po darbo. Paveikslas yra Naujojo Objektyvizmo stiliaus Slovėnijoje pavyzdys. [2]

Yra du įsimintini dalykai apie paveikslą. Pirma, paveikslas parodo menininko asmeninį gyvenimą. Kralj paprastai nenaudojo savo asmeninio gyvenimo paveikslų temoms. Tačiau paveiksle nėra emocinio arba sentimentalaus elemento. Tai yra įprasta Naujojo Objektyvizmo stilistikai. Čia menininkai rodė realius žmones ir daiktus be jų savybių ar simbolikos.

Antra, paveikslo preikyje arčiausiai žiūrovo vaizduojama skulptūra. Tai yra baigtas menininko darbas. Skulptūra vaizduoja Kralj žmoną ir vaiką.

Slovėnijos ekspresionizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kralj nuvyko į Vienos 1913 studijuoti skulptūros. 1915 m. jis sustojo jo tyrimai dėl karo. 1919 metais jis grįžo iš karo ir išvyko mokytis į Praha dvejus metus. Iš 1920-1923, Kralj buvo centre Slovėnijos ekspresionizmo judėjimo. Ekspresionizmas nagrinėjamos filosofinės temos. Kralj paliko ekspresionizmo judėjimą ir netrukus tapo centrine figūra Slovėnų "naujojo realizmo" judėjime. "Naujojo realizmo" stilius naudojo dizainą iš kasdienio gyvenimo.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Tuščia citata (pagalba) 
  2. „Družinski portret“. 

Kitos interneto svetainės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]