Čiaparalė
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Čiaparalė (isp. Chaparral) – žolių ir krūmokšnių plotai pietvakarių JAV ir šiaurinėje Meksikoje. Būdingi subtropinio Viduržemio tipo klimato juostoje ir panašūs į Viduržemio pakrantės makiją ar Pietų Afrikos krūmynus. Sudaro įvairūs karščiui ir sausrai atsparūs krūmokšniai, dažnai suaugę taip tankiai, kad yra neįžengiami. Čiaparalėje dažni smarkūs krūmynų gaisrai.
Būdingi čiaparalės augalai: tamsusis šalavijas, puikūnas (Mimulus aurantiacus), Cneoridium, Adenostoma fasciculatum, ceanotas, Pickeringia montana, kaliforninė pūkvija, šunobelė (Rhamnus californica), Lotus scoparius, slyva (Prunus ilicifolia), Malosma, rausvažiedis žagrenis, meškauogė, Xylococcus bicolor, nagenis, Adenostoma sparsifolium, kaliforninis ąžuolas, kuodenis, Heteromeles, Marah macrocarpus, Hesperoyucca whipplei. Dažni paukščiai – plonasnapės triukšmuolės, startiniai, kolibriniai paukščiai, ilgauodegės zylės, bėgiojančiosios gegutės.