Vikipedija:Kandidatavimas į administratorius

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vikipedijoje administratoriaus teisės – galimybė versti didžiąją dalį specialiųjų tekstų bei vėliau juos taisyti; galimybė trinti, užrakinti ar atrakinti puslapius. Tačiau tai nėra apdovanojimas už nuopelnus ar būtina įprasto darbo priemonė (plačiau skaitykite straipsnyje Vikipedija:Kam administratoriaus teisių nereikia ir angliškame puslapyje).

Jei jūs manote, kad esate pakankamai aktyvus ir pasiryžęs atlikti dalį administratorių darbų, įrašykite savo pageidavimą šiame puslapyje. Rekomenduotina, kad prieš tampant administratoriais, VP naudotojai tenkintų bent šiuos minimalius reikalavimus:

 • Redagavimų skaičius būtų bent 500, dauguma keitimų turi atitikti Vikipedijos tvarką (neišsiskiriančio stiliaus, be esminių klaidų, naudojant tinkamiausius formatavimo elementus)
  • Iš 500: 50 sutvarkytų straipsnių, prieš tai buvusių nesutvarkytų straipsnių kategorijoje, arba 100 sukurtų (naujų) straipsnių arba 100 svariai papildytų straipsnių, prieš tai buvusių nepabaigtų straipsnių kategorijoje,
 • Naudotojas turi būti įrodęs, kad sugeba palaikyti tvarką:
  • pastebėjęs vandalizmo atvejus, atstato buvusią straipsnio versiją,
  • visiškai netinkamai sukurtus straipsnius pažymi {{trinti}} žyme,
  • atkreipia dėmesį į netvarkingus straipsnius ar naudotojus aptarimų puslapiuose,
  • geba konstruktyviai dalyvauti straipsnių aptarimuose,
  • netuščiažodžiauja ir skatina tik konstruktyvią diskusiją, neleidžia tematikai nukrypti nuo esmės,
  • sugeba logiškai ir nuosekliai argumentuoti, tinkamai atsižvelgti į pastabas ir komentarus,
  • veiksmingai bendradarbiauja su kitais Vikipedijos nariais.

Administratoriaus teisės yra, iš esmės, techninės, redakcinės. Jų turėjimas neliudija apie ypatingą žmogaus įnašą ar naudą projektui, o tik patvirtina, kad asmuo praktiškai taiko ir suvokia esminius enciklopedijos kūrimo principus, reaguoja į pastebėtus pažeidimus, klaidas ir netikslumus.

Siektina, kad Vikipedijos administratoriumi siekiantis tapti asmuo būtų pavyzdingas Vikibendruomenės narys, savo įnašu įrodęs nepriekaištingų redakcinių sugebėjimų lygį ir pasiūlytas kitų Vikipedijos narių (pastebėjusių akivaizdžius atitikimo reikalavimams, keliamų administratoriams, faktus).

Biurokrato teises turintys administratoriai gali suteikti naudotojams administratoriaus teises, tačiau visais atvejais teisių prašymą būtina užregistruoti šiame puslapyje: kitų dalyvių nuomonė yra labai svarbi, todėl būtina gauti vikinarių pritarimą ar bent jau nebylų pripažinimą, kad neprieštaraujama kandidato skyrimui.

Prašymo šablonas[taisyti | redaguoti kodą]

Pateikiant prašymą galima pasinaudoti šiuo šablonu.

Esami prašymai[taisyti | redaguoti kodą]

Nurodykite savo vartotojo vardą, motyvus, kodėl norėtumėte tapti administratoriumi, ką planuojate nuveikti, būdamas administratoriumi. Visi Projekto dalyviai yra kviečiami pareikšti savo nuomonę dėl teisių skyrimo. Teisės gali būti suteiktos tik praėjus mažiausiai parai nuo paskutinio komentaro.

User:Hugo.arg[taisyti | redaguoti kodą]

Prašau suteikti laikinai (3 mėn.) tvarkymo teises, kad būtų galima paprastesniu būdu pašalinti Vikitekon mano keliamas nuotraukas. Vėliau laisvo laiko greičiausiai nebebūsią, tad teisių nebereiksią. Hugo.arg (aptarimas) 11:49, 30 gegužės 2014 (EEST)

Už:

 1. Ta-Ntalas (aptarimas) 14:03, 3 birželio 2014 (EEST)
 2. Zygiskr (aptarimas) 14:44, 3 birželio 2014 (EEST)
 3. Zirzilia (aptarimas) 21:13, 3 birželio 2014 (EEST)
 4. Italas (aptarimas) 22:32, 3 birželio 2014 (EEST)
 5. Nestea (aptarimas) 17:24, 4 birželio 2014 (EEST)
 6. Petriukas (aptarimas) 12:35, 29 birželio 2014 (EEST)
 7. --Viltiux (aptarimas) 14:16, 29 birželio 2014 (EEST)
 8. --Vilensija (aptarimas) 18:24, 29 birželio 2014 (EEST)

Prieš:

 1. Tokio varianto kaip laikinas teisių suteikimas nėra.--Dirgela (aptarimas) 21:47, 4 birželio 2014 (EEST)

Susilaiko:

 1. Galima būtų paprašyti, kad kas iš esamų aktyvių administratorių pašalintų tas nuotraukas.--Snooker apt. 21:11, 28 birželio 2014 (EEST)

Komentarai:

Dirgėlai - kuo puikiausiai galima įgyvendinti, ir tokia praktika kitose wiki naudojama. Snooker - na, paprasčiausia kova su vandalizmu irgi reikalinga, nes iš tiesų dabar bene vienintelis Homo užsiima tvarkymu. Hugo.arg (aptarimas) 22:18, 28 birželio 2014 (EEST)
Tokie prašymai kelia A iš letargo.--Vilensija (aptarimas) 18:24, 29 birželio 2014 (EEST)
Kadangi B yra visiškai neaktyvūs ir tai tikėti, kad per 3 metus teisės bus suteiktos 3 mėn. vargu ar yra įmanoma. Aplamai manau galioja nuomonė "nei pats valgau nei kitam duosiu". -- Vpovilaitis Aptarimas Indėlis 17:12, 4 liepos 2014 (EEST)
Kadangi savaime praėjo 3 mėn., tai klausimas išsisprendė savaime... Prašymą galima uždaryti... --JonasS (aptarimas) 19:22, 10 rugsėjo 2014 (EEST)

Sprendimas:

 • Praėjo mėnuo, manau metas priimti sprendimą. Dirgėla, berods vienintelis gali tai padaryti. Ta-Ntalas (aptarimas) 11:04, 3 liepos 2014 (EEST)
Jei gerai, prisimenu, tai gali padaryti, bet kas iš adminų tik reikia parašyti stewardams į wiki projekto puslapį su nuoroda į balsavimą, tada ir suteikia:).--Snooker apt. 20:02, 7 liepos 2014 (EEST)
Kaip jau minėjau tokio varianto kaip laikinas teisių suteikimas nėra. Biurokratas gali teises suteikti, tačiau negali jų panaikinti ar tuo labiau suteikti kažkokiam ribotam laikui ir pats Hugo.arg puikiai tai žino. Be to, kaip suprantu dabar kalba eina apie 3 savaites, po kurių teisių nebereikės, taigi gal geriau tegul nurodo ką jis ten nori paprasčiau pašalinti ir aš pašalinsiu.--Dirgela (aptarimas) 19:57, 7 rugpjūčio 2014 (EEST)

Išpildyti prašymai[taisyti | redaguoti kodą]

Atmesti prašymai[taisyti | redaguoti kodą]

Tapę nebeaktualiais prašymai[taisyti | redaguoti kodą]