PDF

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
PDF.png

PDF (angl. Portable Document Format) yra atviro standarto formatas, skirtas elektroniniam dvimačiam dokumentui atvaizduoti. PDF sukurtas ir tvarkomas korporacijos „Adobe Systems“.

Į PDF failą gali būti įtraukiami tekstas kartu su jam naudojamais šriftais, vektoriniai, rastriniai ir daugialypės terpės vaizdai. PDF leidžia CMYK ir RGB spalvų paletes. Rastriniai vaizdai gali būti keliais būdais suspaudžiami. Formatas numato dokumento elektroninį parašą.

PDF formatas plačiai naudojamas, kai norima užtikrinti, kad gavėjas matytų tokį patį vaizdą, kaip ir dokumento siuntėjas.

Programinė įranga[taisyti | redaguoti kodą]

Paplitusioms operacinėms sistemoms prieinami įvairių kūrėjų nemokamos bei laisvai platinamos PDF atvaizduojančios programos. (Adobe Reader, Foxit Reader, Xpdf ir kt.)

PDF kūrimui pritaikytos programos yra mažiau paplitusios. Tai dažniau profesionaliems maketuotojams skirti įrankiai, pavyzdžiui, pdfTeXTeX maketavimo programos versija, skirta darbui su PDF.

Mažiau patyrę vartotojai PDF kūrimui naudojasi konverteriais. Biuro programų paketas OpenOffice.org turi PDF eksporto funkciją.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]