Maesta (Duccio)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
„Maesta“ priekinė panelė

„Maesta“ – pagrindinis Ankstyvojo Renesanso dailininko Dučo darbas – Sienos katedros altoriaus ištapymas, atliktas 13081311 metais. Maestà iš italų kalbos verčiama kaip „Švenčiausioji“ arba „Didingiausioji“. Altorius turėjęs būti bent 5 m ilgio ir 5 m aukščio. Darbas atliktas tempera ir auksu ant medžio panelės.

Tapyba sudaryta iš dviejų pagrindinių dalių: priekinės, kurioje vaizduojama Madona su kūdikiu, apsupta šventųjų, bei Sienos miesto globėjų, ir galinės, kurioje vaizduojami Kristaus kančių istorijos epizodai. Be pagrindinių panelių, dar yra šoninės panelės, kurios taip pat ištapytos vaizdais iš Kristaus ir Marijos gyvenimų.

Tapyba 1506 m. buvo perkelta ant katedros tabernakulio, o 1711 metais buvo nuspręsta paskirstyti ją tarp dviejų altorių, todėl dalis fragmentų buvo pažeisti, o dalis parduota. 1956 m. „Maesta“ buvo restauruota ir šiuo metu yra Sienos katedros muziejuje (it. Museo dell’Opera Metropolitana del Duomo).

Bendras priekinės ir galinės kompozicijų vaizdas[taisyti | redaguoti kodą]

„Maestos“ bendras vaizdas sukomponuotas tik fotomontažu kompiuteriu, nes dalis fragmentų pažeista ir 5 jų dingę, keletas yra kituose muziejuose nei Sienos.

„Maesta“ fragmentai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg Vikiteka: Maesta (Duccio) – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka