Vikipedija:Gyvų asmenų biografijos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Plume pen w.png  Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.

Vikipedijoje skelbiama informacija apie gyvus asmenis gali paveikti šių asmenų bei jų šeimos narių gyvenimus. Nepagrįsti teiginiai taip pat gali būti laikomi šmeižtu ir turėti teisinių pasekmių. Dėl to gyvų asmenų biografijoms taikomi sugriežtinti reikalavimai dėl neutralumo, patikrinamumo, šaltinių nurodymo (originalių tyrimų netoleravimo).

Rašant straipsnius apie gyvus asmenis reikia laikytis pagarbos šių žmonių asmeniniam gyvenimui. Vikipedija yra enciklopedija, o ne geltonoji spauda, dėl to neturėtų prisidėti platinant gandus apie tam tikrų žmonių asmeninį gyvenimą. Rašant straipsnius apie gyvus asmenis turi būti ypač griežtai vertinamas šaltinių patikimumas, ypač asmeninio aprašomų žmonių gyvenimo klausimais. Tai galioja ne tik straipsnio objekto, bet ir kitų straipsniuose minimų gyvų asmenų atžvilgiu, taip pat ir tų straipsnių aptarimo puslapiams. Tokiuose straipsniuose visi bent kiek labiau neakivaizdūs teiginiai turi būti išsyk paremiami patikimais, publikuotais šaltiniais, juos nurodant tekste prie kiekvieno tokio teiginio. Šaltiniais neparemti arba netiesiogiai paremti neakivaizdūs teiginiai, nepriklausomai nuo to ar jie yra pozityvūs, negatyvūs ar neutralūs, turi būti nedelsiant šalinami.

Tai nereiškia, kad atrinktini straipsnio objektui malonūs ar nemalonūs teiginiai – nors patikrinamumo taisyklė taikoma griežčiau, neutralaus požiūrio taisyklė galioja tiek pat. Ir būtinybės atsižvelgti į straipsnio objekto pageidavimus neatsiranda.

Reikšmingumas[redaguoti vikitekstą]

Biografinių straipsnių reikšmingumo kriterijai nustatyti Vikipedija:Reikšmingumas (biografijos) straipsnyje.