Pereiti prie turinio

Terminatorius: Saros Konor kronikos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasMokslinė fantastika
Kūrėjas (-ai)Josh Friedman
VaidinaLena Headey
Thomas Dekker
Summer Glau
Brian Austin Green
Garret Dillahunt
Shirley Manson
Richard T. Jones
Leven Rambin
PasakotojasLena Headey
Dainos kompozitoriusBrad Fiedel
(filmo „Terminatorius“ daina)
Kompozitorius (-iai)Bear McCreary
Kilmės šalisJAV
Kalba (-os)anglų
Sezonų skaičius2
Serijų skaičius31
Trukmė~43 min.
Gamybos kompanijaSarah Connor Pictures
Bartleby Company
C2 Pictures
The Halcyon Company
Warner Bros. Television
20th Century Fox Television
PlatintojaiWarner Bros. Television Distribution
Transliacija
Originalus kanalasFox
Vaizdo formatas480i (SDTV)
480p (EDTV)
720p (HDTV)
Garso formatasDTS
Originalus laikotarpis2008 m. sausio 13 d. – 2009 m. balandžio 10 d.

„Terminatorius: Saros Konor kronikos“ (angl. Terminator: The Sarah Connor Chronicles) – JAV mokslinės fantastikos televizijos serialas, rodytas „Fox“ kanalu. Serialą sukūrė kompanijos „20th Century Fox Television“, „Warner Bros. Television“ ir „C2 Pictures“ (antrame sezone „C2 Pictures“ pakeitė „The Halcyon Company“). Tai šalutinė „Terminatoriaus“ serijos istorija (spin-off). Istorija plėtojasi aplink fiktyvius Saros ir Džono Konoro veikėjus, pasibaigus filmo „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena“ įvykiams. Serialo premjera įvyko sekmadienį, 2008 m. sausio 13 d., JAV televizijos tinklu „Fox“.

2007–08 m. televizijos sezone tai buvo aukščiausią reitingą turintis serialas su nauju scenarijumi.[1] Antras serialo sezonas prasidėjo 2008 m. rugsėjo 8 d., o pasibaigė 2009 m. balandžio 10 d. 2009 m. gegužės 18 d., nepaisant gerbėjų pastangų įtikinti to nedaryti,[2] „Fox Entertainment“ prezidentas Kevin Reilly pranešė, kad trečias sezonas nebus rodomas.[3]

2011 m. kanalas „Syfy“ pranešė, kad įsigijo visas teises į 31 serialo seriją ir pradėjo transliuoti serialą 2011 m. balandžio 7 d.[4]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pirmosios serijos veiksmas vyksta 1999 metais. Pagrindiniai veikėjai: Sara, jos sūnus Džonas ir Kameron, perprogramuota terminatorė, kuri iš ateities atsiųsta saugoti Džoną. Juos persekioja terminatorius Kromartis, pasiųstas laiku į praeitį nužudyti Džoną ir FTB specialųjį agentą Džeimsą Elisoną, kuris iš pradžių laikosi nuomonės, jog Sara yra pamišėlė nusikaltėlė (remiantis įvykiais filme „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena“). Sara įsimyli felčerį Čarlį Diksoną, bet yra priversta nutraukti su juo santykius dėl jiems gresiamo pavojaus.

Pirmosios serijos pabaigoje Sara, Džonas ir Kameron persikelia laiku į 2007 metus. Bandydamas juos nužudyti Kromartis patiria didelių sužalojimų, bet imasi taisytis savo endoskeletą bei atkurti dirbtinę odą ir toliau tęsia Džono paiešką 2007 metų laike. Dėl to, kad Džonas piktinasi tuo, kad jie nuolatos renkasi bėgti, Sara apsisprendžia pereiti prie Skaineto puolimo. Tačiau 2007 m. pasaulis pasirodo ne toks ir lengvas: jie sužino, kad Skainetas pasiuntė papildomus keletą terminatorių į šį laiką siekdamas apsaugoti savo paties sukūrimą, taip pat į ši laiką atsidangina keletas pasipriešinimo prieš Skainetą judėjimo karių, kurie siekia užkirsti kelią Skainetui. Beieškodami intuityvaus šachmatų kompiuterio, pavadinto Turku, kuris, jų manymu, yra Skaineto pirmtakas, Sara ir Džonas susiduria su pasipriešinimo judėjimo kareiviu Dereku Rysu, kuris yra Džono dėdė. Derekas nutaria prisijungti prie jų. Serialui progresuojant, Konorai suvokia, kad tikrovė esti tokia – bandydami pakeisti ateitį savo tikslams, jie susidurs su vis didesniu priešų, ar tai iš dabarties, ar iš ateities, būriu.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Andreeva, Nellie (2008-05-29). „Shirley Manson cast in 'Sarah Connor'“. The Hollywood Reporter. Suarchyvuota iš originalo 2008-06-01. Nuoroda tikrinta 2008-09-16.
  2. Swartz, Jon (2009-05-05). „Flash activists use social media to drum up support“. USA Today. Nuoroda tikrinta 2009-05-26.
  3. Schneider, Michael (2009-05-18). „Fox unveils fall schedule“. Variety. Nuoroda tikrinta 2009-05-18.
  4. Hibberd, James (2011-02-22). „'Terminator: The Sarah Connor Chronicles' coming to cable, plus Syfy's spring premiere dates – Exclusive“. Entertainment Weekly. Nuoroda tikrinta 2011-04-07.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]