Putojantis vynas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 090 pridėta baitų ,  prieš 14 metų
 
Austrijoje sekt paprastai gaminamas šampanizacijos būdu iš Welschriesling ir Grüner Veltliner veislių vynuogių, o rausvasis putojantis vynas - iš Blaufränkisch vynuogių.
 
=== Cap Classique ===
''Cap Classique'' yra Pietų Afrikos Respublikoje tradiciniu (šampanizacijos) būdu gaminamas putojantis vynas. Tradiciškai naudojamos Sauvignon blanc ir Chenin blanc vynuogės, vis dažniau naudojamos ir Chardonnay bei Pinot noir veislių vynuogės.
 
=== Sovietskojė šampanskojė ===
''Sovietskojė šampanskojė'' (''Советское Шампанское'', tarybinis šampanas) buvo vadinamas visas Sovietų Sąjungoje, valstybinėse įmonėse, gamintas putojantis vynas. Po SSRS žlugimo dalis įmonių savo gaminamą putojantį vyną pradėjo žymėti savais ženklais (pvz. "Alita" Lietuvoje), kai kur ''Sovietskojė šampanskojė'' pavadinimas tebevartojamas kaip prekės ženklas.
 
=== Amerikietiškas putojantis vynas ===
JAV putojantys vynai (žymimi tiesiog ''spakling wine'') daugiausia gaminami Kalifornijoje. JAV putojančio vyno gamintojams didelę įtaką turėjo Šampanės vyndariai, todėl paprastai naudojami analogiški, kaip ir Europoje, gamybos būdai, tačiau JAV įstatymai neriboja nei cukraus kiekio vyne, nei brandinimo trukmės.
 
[[Category:Vynas]]
1 507

pakeitimai

Naršymo meniu