Putojantis vynas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
721 pridėtas baitas ,  prieš 14 metų
nėra keitimo aprašymo
* ''Crémant de Bourgogne'' - Burgundijos putojantis vynas. Ne mažiau 30% turi būti Pinot noir, Chardonnay, Pinot blanc arba Pinot gris vynuogių. Likusią dalį paprastai sudaro Aligoté veislės vynuogės.
* ''Crémant de Limoux'' - Langedoko regiono putojantis vynas, gaminamas pietų Prancūzijos Limoux miestelyje ir 41 aplinkiniame kaime. Paprastai daromas iš vietinės Mauzac veislės vynuogių, dedant šiek tiek Chenin blanc ir Chardonnay, brandinamas ne trumpiau 1 metų. ''Blanquette de Limoux'' porūšis gaminamas tik iš Mauzac vynuogių, brandinamas 9 mėnesius.
* '''Crémant du Jura'''
* '''Crémant d’Alsace'''
* '''Crémant de Bordeaux'''
 
=== Cava ===
Cava putojantis vynas sukurtas 1872 m. Tuo metu regiono vynuoginus nuniokojo [[Filoksera|filokseros]] epidemija, po kurios raudonojo vyno vynuogių veisles regione pakeitė baltosios vynuogės. Josep Raventós, matydamas Šampanės regiono putojančio vyno (šampano) sėkmę, nuspredė sukurti panašų sausą putojantį vyną. Iš pradžių šis gėrimas vadintas ''champaña'' arba ''xampany'' (šampanas), vėliau, uždraudus kopijuoti šampano pavadinimą, pervadintas į ''Cava''.
 
=== Asti ===
Prie šios grupės priskiriamas [[šampanas]], taip pat vynai, Vokietijoje vadinami ''[[Sekt]]'', o kituose kraštuose ''[[cremant]], [[spumante]],'' ir ''[[cava]]''. Visi jie turi anglies dioksido, gaunami pakartotinai rauginant (buteliuose arba rezervuaruose). Gali būti dirbtinai prisotinami anglies dioksidu 20 °C temperatūroje 3 [[Atmosfera (matavimo vienetas)|atmosferų]] slėgyje.
''Asti'' yra kontroliuojamos kilmės ([[Denominazione di Origine Controllata]]) putojantis vynas, gaminamas Asti regione Piemonte (Italija). Gaminamas iš muskatinių vynuogių, jis būna dviejų rūšių - putojantis vynas (''Asti'' arba ''Asti spumante'') ir pusiau putojantis vynas ''frizzante'' (''Moscato d'Asti'').
 
=== Spumante ===
''Spumante'' vadinami visi Italijoje gaminami putojantys vynai (išskyrus ''Asti''). Valstybinio reguliavimo nėra, todėl ''spumante'' putojantys vynai gaminami ir tradiciniu (''Méthode champenoise''), ir Charmat metodu.
 
=== Sekt ===
''Sekt'' yra vokiškas ir austriškas putojantis vynas. Dauguma sekt vyno (~95% viso kiekio) gaminama Charmat metodu, mažesnio brangesnė dalis - ''Méthode Champenoise'' būdu.
 
''Deutscher Sekt'' žymimas putojantis vynas, kuris pagamintas tik iš Vokietijoje užaugintų vynuogių (paprastai naudojamos Riesling, Pinot blanc ir Pinot gris veislių vynuogės).
 
Austrijoje sekt paprastai gaminamas šampanizacijos būdu iš Welschriesling ir Grüner Veltliner veislių vynuogių, o rausvasis putojantis vynas - iš Blaufränkisch vynuogių.
 
{{kultūra-stub}}
[[Category:Vynas]]
 
1 507

pakeitimai

Naršymo meniu