Elvis Presley: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
414 pridėta baitų ,  prieš 2 metus
nėra keitimo aprašymo
S (Atmestas Homo ergaster pakeitimas, grąžinta ankstesnė versija (90.131.34.37 keitimas))
Žyma: Atmesti
{{stilius}}
{{Infolentelė muzikos atlikėjas
|vardas = Elvis Presley
 
== Biografija ==
Gimė Tupele ([[Misisipės valstija|Misisipės valstijoje]]), bet būdamas 13 metų amžiaus su tėvais persikėlė gyventi į [[Memfis|Memfį]] ([[Tenesio valstija|Tenesio valstiją]]). Karjerą pradėjo [[1956]] m., kai pasirašęs sutartį su įrašų kompanija ''RCA Records''. Vieną po kitopradėjo leidoleisti hitus, tokius kaip „Blue Suede Shoes“, „Shake Rattle and Roll“, „Tutti Fruti“, „Money Honey“ ir kt.
 
KritikaiTuometiniai kritikai karto pareiškėteigė, kad naujoji žvaigždė nemoka dainuoti ir pranašavo jam trumpątrumpalaikę sėkmę. Greičiausia taiTai buvo klaidingas nesugebėjimas klausytisvertinimas, nes jei Elvis ko ir nemokėjo, tai tikrai ne dainuoti. Dainuoti jis galėjo viską. Šisšis neišlavintas, maldaujamo, atkaklaus tembro baritonas pasižymėjo įgimtu talentu bendrauti per muziką.
 
Dauguma to laikmečio dainininkų buvo rafinuotesni ir dainuodavo akomponuojant styginių orkestrui. Tuo tarpu, Elviui pritarė elektrinė bei bosinė gitaros ir būgnai. JisJo dainavodainavimas supasižymėjo operine emocija, kuri buvo perimta iš bliuzo atlikėjų, kurių jis klausėsi 5-ajame dešimtmetyje per afroamerikiečių radijo stotis.
 
6-ajame dešimtmetyje Elvis toliau kūrė dainas virtusias hitais "All„All Shook Up" Up“, "Jailhouse Rock"„Jailhouse Rock“, "One„One Night"Night“. JisJo judėjokūrybai su jėga, kurios niekas negalėjo sulaikyti - neinesutrukdė jo motinos mirtis 1958-aisiais, neiir dveji metai karo tarnybos.
 
TaisSiekdamas laikaisdar sėkmėdidesnio kinepopuliarumo buvoElvis laikomaPreslis pramogųpradėjo verslofilmuotis karjeros viršūnekine. Todėl netrukus, paragintasParagintas savo vadybininko Tomo Parkerio, Elvis išsiruošėatvyko į Holivudą. Kūrybos prasme tai buvo didžiulė klaida. DidysisElvis novatoriuspradėjo Elvisfilmuotis ėmėpigiuose virstimeninės tingiuprasmės banalumoneturinčiuose pudingufilmuose. Vienu metuNors Elviui buvo pasiūlytas pagrindinis vaidmuo filme "West„West Side Story" , bet vietoj to jo prodiuseris T. Parkeris pasirinko "Girl Happy"„Girl Happy“, "Harem Holiday"„Harem Holiday“, "Paradise„Paradise, Hawaiian Style"Style“ ir kitas nesąmonesvertės neturinčias juostas. T. Parkeris siekė to ką suprato: greitų pinigų iš pigių juostų, kurių filmavimas trunkatruko ne ilgiau kaip tris savaites, o autoriaus teisės priklausopriklausė Elvio leidybos bendrovėms.
 
Tačiau 1968filmų m.pelningumui jamsumažėjus, Elvis vėl nusišypsojopradėjo laimėdainuoti. Filmai1968 nustojo duoti pelno. Reikėjo pradėti iš naujo, todėlm buvo nufilmuota ypatingaišskirtinė TV laida., Jojekurioje nuskambėjo naujas hitas "If„If I Can Dream" Dream“. NetikėtaiNetrukus Elvis vėl grįžo į geriausių dainų sąrašus ir vėl buvotapo populiarus. Sugrįžęs į Memfį jis įrašė vienas garsiausių savo gyvenimo dainų "Suspicious„Suspicious Minds"Minds“ ir "In„In The Ghetto"Ghetto“.
 
8-ajame dešimtmetyje, ypač po skyrybų su Priscilla, kurią įsimylėjo tarnaudamas kariuomenėje Vokietijoje jai dar būnant 14 metų, Elvio elgsena tapo permaininga. Pasigirdo paskalųgandų apie pašlijusią sveikatą ir priklausomybę nuo receptinių vaistų.
 
Visada[[The įžvalgusBeatles]] stebėtojaslyderis J.Lennonas yra pasakęs: "Mes„Mes, "''The Beatles"'', irgi turėjome sunkių laikotarpių. Bet naštą dalijomės keturiese. Tuo tarpu Elvis buvo vienas. Jam tikriausiatikriausiai buvo nepaprastai sunku tai išgyventi"išgyventi“. Kaip paaiškėjo, išgyventi buvo neįmanoma. 1977 m. rugpjūčio 16 dieną, savo prabangiame dvare, viena garsiausių visoje muzikos istorijoje žvaigždžių mirė.
 
1977 m. rugpjūčio 16 dieną, savo prabangiame dvare, viena garsiausių visoje muzikos istorijoje žvaigždžių mirė. Elvio mirties priežastis buvo prieštaringai vertinama – buvo nustatytos skirtingos diagnozės, pradedant nuo širdies smūgio ir baigiant vaistų perdozavimu. Mirties priežasčiai nustatyti buvo atlikti pakartotiniai skrodimai ir tyrimai<ref>Tennant, Forest. 2013. Elvis Presley: Head Trauma, Autoimmunity, Pain, and Early Death. Practical Pain Management 13-5. [https://www.practicalpainmanagement.com/pain/other/brain-injury/elvis-presley-head-trauma-autoimmunity-pain-early-death. Žiūrėti internete.]</ref>.
 
== Filmografija ==
204

pakeitimai

Naršymo meniu