Fizinio asmens bankrotas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
 
== Teisė ==
Fizinių asmenų bankroto [[teisė]] yra numatyta [[2000 m.]] gegužės 29 d. [[Europos Sąjungos]] Tarybos reglamente (EB) Nr. 1346/2000 dėl bankroto bylų. Šis potvarkis suteikia valstybės-narės piliečiams galimybes atlikti fizinių asmenų bankroto procedūras kitoje valstybėje-narėje. Tokiu būdu įteisintas atleidimas nuo skolų yra pripažįstamas ir valstybės, kurios pilietybę turi skolininkas, teismuose. Skolininko kreditoriai negali apskųsti šio sprendimo.
Lietuvoje šiuo metu fizinio asmens bankroto [[įstatymas]] nėra priimtas.
 
Lietuvoje šiuo metu fizinio asmens bankroto įstatymas nėra priimtas.
== Teisiniai skirtumai ==
Šiuo metu pasaulyje egzistuoja du pagrindiniai fizinių asmenų bankroto modeliai: anglo-amerikietiškas, vadinamas „fresh start“ (bankrutuoti gali kiekvienas panorėjęs, o skolų panaikinimo procedūra yra paprasta) ir kontinentinis-europietiškas, vadinamas „earned fresh start“ ([[bankrotas]] ir skolų panaikinimas galimas tik patekusiems į bėdą sąžiningiems skolininkams).
<br />
Teisinės fizinių asmenų bankroto procedūros egzistuoja įvairiose šalyse visame pasaulyje ir yra labai įvairios:
- iki ypač liberalios (JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Australija, Honkongas, Taivanis, Rusija, Olandija).
<br />
Europos Sąjungoje didelis dėmesys skiriamas fizinių asmenų bankroto ir atsakingo kreditų teikimo taisyklių subalansavimui. Tuo tarpu [[Common law]] šalyse (JAV, Kanada, Didžioji Britanija) „atsakingo kredito“ [[sąvoka]] išvis neegzistuoja, todėl šių šalių fizinių asmenų bankroto įstatymai didžiausią dėmesį skiria „fresh start“ – naujai gyvenimo pradžiai. JAV į fizinių asmenų bankrotą žiūrima kaip į „kolektyvinį draudimą“, būtiną ypač rizikuoti linkusioje visuomenėje, kurioje materialinės sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime [[kultas]] yra laikomas šalies ekonominės galios pagrindu.
== Teisinė procedūra ==
Negalintis vykdyti įsipareigojimų [[skolininkas]] kreipiasi į teismą dėl bankroto paskelbimo.
<br />
Sustabdomi visi prieš skolininką vykdomi išieškojimai.
<br />
Skolininko turtą perima [[administratorius]].
<br />
Pardavus turtą padengiama dalis įsiskolinimų.
Anoniminis naudotojas

Naršymo meniu