Žiedų valdovas. Dvi tvirtovės: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
Kai kurių rašybos, skyrybos, wiki ar kitų klaidų taisymas; smulkūs taisymai
S (Bot: Pavyzdinis straipsnis ca:El senyor dels anells: Les dues torres)
S (Kai kurių rašybos, skyrybos, wiki ar kitų klaidų taisymas; smulkūs taisymai)
{{spoil}}
Žiedo brolija, išsibarsčiusi pirmojo filmo pabaigoje, toliau vykdo kiekvienas savo užduotį. Frodas su Semu per kalnus ir pelkes juda Mordoro link. Pakeliui jie sutinka seniai juos sekusį Golumą, kuris prisiekia Žiedu, kad parodys jiems kelią, tačiau, priėję didžiuosius Juoduosius Mordoro Vartus, Frodas su Semu supranta pro juos nepraspruksią ir sutinka sekti paskui Golumą slaptu jo žinomu keliu. Miškuose juos aptinka Boromiro brolio Faramiro vadovaujamas būrys. Faramiras sužino, kad Frodas nori patekti į Mordorą, tačiau paskutinę akimirką atsisako minties nugabenti Žiedą savo tėvui į Gondorą ir paleidžia Frodą, Semą ir Golumą tęsti savo beviltiškos kelionės.
Aragornas, Gimlis ir Legolasas vejasi orkus, pagrobusius Merį su Pipinu. Šiems dviemsdviem pasiseka: orkus naktį užklumpa ir išžudo Rohano raiteliai. Hobitai nepastebėti pasprunka į Fangorno mišką ir ten susiranda naują pažįstamą – entą Medžiabarzdį. Dabar jų laukia užduotis įkalbėti entus įsitraukti į karą, vykstantį Viduržemėje. Tuo metu Aragornas, Gimlis ir Legolasas susitinka tuos pačius Rohano raitelius, iš jų sužino apie orkų išžudymą ir nebesitiki išvysti hobitų gyvų. Tačiau atradusi jų pėdsakus ir nusekusi jais į mišką, trijulė sutinka Baltuoju tapusį Gendalfą: tada, kai krito nuo Kazad-dūmo tilto, jis kritęs į bedugnę ir kovęsis su ugnies demonu balrogu, kol jį nugalėjęs. Kartu visi keturi joja į Rohano sostinę Edorasą, kur Rohano karalius Teodenas yra kontroliuojamas savo patarėjo, o iš tiesų – išminčiaus Sarumano šnipo Šliužburnio. Gandalfas išgydo Teodeną ir išveja Šliužburnį. Renkama Rohano armija, visi iš Edoraso traukiasi į senąją tvirtovę Helmo dauboje, kur tikisi galėsią geriau apsisaugoti. Tačiau išminčius Sarumanas, perėjęs į Saurono pusę, surinko dešimttūkstantinę orkų armiją. Prasideda mūšis, kurį Teodenas ir jo sąjungininkai sunkiai laimi. Ne be entų pagalbos – Meriui su Pipinu pavyko juos įkalbėti ir medžių piemenys užtvindė Sarumano tvirtovę Izengardą. Filmas baigiasi mintimi, kad vienas mūšis laimėtas, tačiau didysis mūšis dėl Viduržemio dar tik prasideda.
{{endspoil}}
 
 
{{spoil}}
* Vienas didžiausių nusivylimų knygos gerbėjams buvo Faramiro personažas. Knygoje Faramiras iš karto atsisako minties panaudoti Žiedą savo tikslams, o filme jis iš pradžių ketina Žiedą nugabenti į Minas Tiritą.
* Šiek tiek pakeista ir Sarumano motyvacija: filme jis atvirai kalba esąs Saurono sąjungininkas, knygoje jis veikia siekdamas savų tikslų ir mano apgausiąs Sauroną.
* Visiškai naujas epizodas filme buvo netikėtas mūšis su várgais pakeliui į Helmo daubą ir Aragorno pradingimas nukritus nuo uolos.
* Epizodams, kuriuose pasirodo Arvena, filme panaudota nemažai medžiagos iš „Žiedų valdovo“ priedų. Knygos antrame tome Arvena visai neminima.
* Daug diskusijų sukėlė tai, kad į Helmo daubos mūšį filme atžygiavo elfų būrys. Knygoje aiškiai pabrėžiama tai, kad žmonėms padėti niekas neatėjo, tačiau filmo kūrėjai teigė norėję parodyti, jog ir elfai dalyvavę Žiedo kare (iš knygos žinoma, kad būta mūšių Loriene ir kitur).
{{endspoil}}
 
Filmas gavo per 50 įvairių apdovanojimų visame pasaulyje. Svarbiausi iš jų:
 
* [[2003]] m. filmas laimėjo 2 [[Oskaras|Oskarus]] (buvo nominuotas keturiems): už vaizdo efektus bei garso režisūrą.
* [[BAFTA]] apdovanojimuose [[2003]] m. gavo žiūrovų simpatijas bei apdovanojimus už geriausius vaizdo efektus ir geriausius kostiumus.
* [[2003]] m. buvo nominuotas dviemsdviem [[Auksiniai gaubliai|Auksiniams gaubliams]].
* [[2004]] m. kompozitorius Howard Shore gavo [[Grammy]] už filmo garso takelį.
* [[2003]] m. gavo [[Hugo premija|Hugo]] apdovanojimą kaip geriausias fantastinis filmas.
* [[2003]] m. MTV apdovanojimuose prizus gavo filmas, geriausia veiksmo scena (Helmo daubos mūšis), geriausia aktorių komanda (Elijah Wood, Sean Astin ir Golumas), geriausias virtualus aktorius (Golumas).
 
== Nuorodos ==
* [http://www.lordoftherings.net Oficialus trilogijos puslapis]
* [http://www.theonering.net TORN] – žinomas puslapis ir gerbėjų bendruomenė.
 
{{Commons|Category:The Lord of the Rings film trilogy|no=T}}
{{Link FA|es}}
 
[[Kategorija:Filmai pagal Tolkiną]]
[[Kategorija:2002 filmai]]
 
{{Link FA|ca}}
{{Link FA|es}}
 
[[ar:سيد الخواتم: البرجان (فيلم)]]
[[bs:Gospodar prstenova: Dvije kule]]
[[ca:El senyor dels anells: Les dues torres]] {{Link FA|ca}}
[[cy:The Lord of the Rings: The Two Towers]]
[[da:Ringenes Herre - De to Tårne (film)]]
174 866

pakeitimai

Naršymo meniu