Ruletė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
6 pridėti baitai ,  prieš 11 metų
S
robotas: smulkūs taisymai
S (Smulkūs pataisymai, kalbos)
S (robotas: smulkūs taisymai)
</gallery>
 
== Istorija ==
Ruletės kilmė grindžiama labai menkai. Ruletės rato išradimas dažnai priskiriamas prancūzų matematikui [[Blaise Pascal]], kaip jo eksperimentų su [[Perpetuum mobile]] išdava. Kita teorija teigia, kad ji kilusi iš senovinio anglų lošimo, vadinamo ''roll it''. Dar kita — jog jos pradininkas esąs lošimas, vadinamas ''even odd'', kuris lošiamas ant besisukančio disko. Reikėtų manyti, kad ruletė ilgainiui išsirutuliojo iš šių [[žaidimas|žaidimų]].
 
== Taisyklės ==
Lošimo tikslas — iš anksto pasakyti skaičių, ant kurio nusileis rutulys, [[krupje]] mestas į katilą. Rutulys turi aplink apriedėti mažiausiai tris kartus, kol nukrenta į vieną iš numeriais pažymėtų skyrelių. Krupje meta [[dramblio kaulas|dramblio kaulo]] rutulį prieš besisukantį ruletės skritulį, kuris sukamas pakaitomis tai i kairę, tai į dešinę. Galimybę nuspėti skaičių mažina ir tai, kad krupje nuolatos keičia rato sukimosi ir kamuoliuko metimo greitį, be to, keičiami patys krupje. Kiekvienas ruletės stalas turi savo [[žetonas|žetonus]], jų vertę nustato lošėjai, tačiau ne mažesnę, nei mažiausia galima to stalo statoma suma ir ne didesnę, nei leidžia stalo limitas. Krupje vadovauja lošimui, kiekvieno jo etapo pradžioje ištardamas tam tikrus posakius. Lošėjai turėtų suprasti ką sako krupje ir pagal tai žinoti kada statyti, o kada baigti statymus. Lošėjai žaidžia tik savo spalvos žetonais, svetimų statymų jiems liesti negalima, jei taip atsitiko, krupje statymą pataiso atgal.
 
== Variantai ==
 
'''Amerikiečių ruletė'''. Tai ruletės variantas su dviem nuliais, ši versija [[kazino]] yra daug pelningesnė — čia greičiau galima statyti ir vieną lošimą gali lošti tik septyni žmonės. Ruletės cilindre skaičiai surašyti vienas prieš kitą, kiekvienam skaičiui priskiriama raudona arba juoda spalva, o nuliai žali.
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu