Pankrokas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Punk rock)
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
The Clash - viena populiariausių britų pankroko grupių

Pankrokas (Punk Rock; angl. punk 'atliekos', amer. angl. 'kekšė') – roko muzikos atmaina, susiformavusi JAV XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje iš garage rock, pasižyminti paprastumu, energingumu, greitumu.

Jungtinę Karalystę pankroko banga užplūdo 1976-aisiais. Esminis postūmis buvo minėtais metais įvykęs niujorkiečių „The Ramones“ turas Didžiojoje Britanijoje, nors nemažai įtakos turėjo ir ankstesnė britų glamroko banga.

Nors iš esmės takoskyra tarp garage rock ir pankroko nėra griežta. Kaip pirmąsias JAV punk grupės būtų galima įvardinti The Stooges ir MC5 iš Detroito bei New York Dolls, The Ramones ir The Dictators iš Niujorko. Tarp pirmųjų grupių Jungtinėje Karalystėje – Sex Pistols, The Clash, The Damned . Tokios pankroko grupės kaip Rancid, The Offspring, Bad Religion, Screeching Weasel, Green Day pankroką iškėlė iš pogrindžio ir pristatė platesnėms masėms.

Pankroko muzikai būdinga paprasta muzikinė struktūra, didžioji dalis pankroko dainų neviršija dviejų minučių. Pankroko muzika yra neatsiejama pankų judėjimo dalis.

Punk muzikos stiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Susiję muzikos stiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pankrokui taip pat artimi stiliai yra: