Pankrokas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Punk)
Jump to navigation Jump to search
The Clash - viena populiariausių britų pankroko grupių

Pank rokas (Punk Rock; angl. punk 'atliekos', amer. angl. 'kekšė') – roko muzikos atmaina, susiformavusi JAV XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje iš garage rock, pasižyminti paprastumu, energingumu, greitumu.

Jungtinę Karalystę pank roko banga užplūdo 1976-aisiais. Esminis postūmis buvo minėtais metais įvykęs niujorkiečių „The Ramones“ turas Didžiojoje Britanijoje, nors nemažai įtakos turėjo ir ankstesnė britų glam roko banga.

Nors iš esmės takoskyra tarp garage rock ir pank roko nėra griežta. Kaip pirmąsias JAV punk grupės būtų galima įvardinti The Stooges ir MC5 iš Detroito bei New York Dolls, The Ramones ir The Dictators iš Niujorko. Tarp pirmųjų grupių Jungtinėje Karalystėje – Sex Pistols, The Clash, The Damned . Tokios pank roko grupės kaip Rancid, The Offspring, Bad Religion, Screeching Weasel, Green Day pank roką iškėlė iš pogrindžio ir pristatė platesnėms masėms.

Pank roko muzikai būdinga paprasta muzikinė struktūra, didžioji dalis pank roko dainų neviršija dviejų minučių. Pank roko muzika yra neatsiejama pankų judėjimo dalis.

Punk muzikos stiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Susiję muzikos stiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pankrokui taip pat artimi stiliai yra:

Vikiteka