Pereiti prie turinio

Mumija (1999 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Mumija (filmas))
Mumija

PavadinimasThe Mummy
Kilmės šalisJAV
RežisieriusStephen Sommers
Prodiuseris (-iai)Sean Daniel
James Jacks
Scenaristas (-ai)Stephen Sommers
KompozitoriusJerry Goldsmith
VaidinaBrendan Fraser
Rachel Weisz
John Hannah
Arnold Vosloo
Metai1999
Žanrasnuotykinis
Trukmė124 min.
Kalbaanglų, arabų, egiptiečių
PlatintojasUniversal Studios
Biudžetas80 mln. dol.
IMDb įrašas

Mumija (angl. The Mummy) – 1999 m. JAV nuotykinis filmas, režisuotas Stefano Somerso. Jame pasakojama apie avantiūristus lobių ieškotojus, atradusius legendinį senovinį egiptiečių miestą Hamunaptrą ir prikėlusius iš mirusiųjų prakeiktojo žynio Imotepo mumiją.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filmo pradžioje vaizduojamas siužetas iš senovės Egipto apie 1290 m. pr. m. e. – vyriausiasis žynys ir faraono Sečio I žmona Anksunamun palaiko meilės santykius. Ji nužudo juos drauge aptikusį faraoną ir nusižudo pati. Imotepas Hamunaptroje pagrobia jos kūną ir paruošia prikėlimui, tačiau jį sučiumpa faraono armija. Imotepui paskiriama žiauriausia bausmė – jis mumifikuojamas gyvas drauge su skarabėjais ir palaidojamas po Anubio statula. Karstą per amžius saugo medžajai.

1926 m. Kairo muziejaus bibliotekininkė Evelin Karnahan iš savo brolio Džonatano gauna senovinį egiptietišką raktą ir žemėlapį į Hamunaptrą. Šis jį gavęs iš buvusio prancūzų užjūrio legionieriaus Riko O’Konelio. Evelin jį ištraukia iš kalėjimo, kad šis parodytų kelią į lobiais garsėjančią Hamunaptrą. Pakeliui jie sutinka amerikiečių lobių ieškotojų ekspediciją, vedamą buvusio Riko kolegos Benio bei egiptologo Aleno Čamberleno.

Tik pradėjus Hamunaptros kasinėjimus, atėjūnus užpuola medžajai ir liepia apleisti vietą. Tačiau atvykėliai nepaklausę toliau naršo po šventyklą: Evelin, Džonatanas ir Rikas atranda Imotepo mumiją, o egiptologas – mirusiųjų knygą. Evelin pavogia tą knygą ir pradeda ją garsiai skaityti, ir taip prikelia Imotepo mumiją.

Nors daugeliui ekspedicijos dalyvių pavyksta grįžti į Kairą. Mumija, padedama Benio, susiranda ir pražudo vieną po kito ekspedicijų dalyvius. Imotepas iš jų gauną energiją, susirenka jų pagrobtus kanopinius ąsočius ir tampa visagaliu. Prasideda legendiniai septyni prakeikimai – vanduo virsta krauju, mėnulis užtemdo saulę, žmonės virsta zombiais, krenta meteoritai ir kt. Jis pagrobia Evelin ir nugabenęs ją į Hamunaptrą bando prikelti Ankstunamun. Tačiau Džonatanas, Rikas ir medžajas Ardetas keliauja jiems iš paskos. Jie atranda lobių kambarį ir Amon Ra knygą. Jos pagalba išgelbėja Evelin ir panaikina Imotepo galias. Rikas nužudo egiptietį ir visi išsigelbėję iš griūvančios šventyklos patraukia namo.