Aptarimas:Michailas Saakašvilis

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

O juk jis iš tikrųjų Micheilas, o ne Michailas. JohnnyWiki 02:06, 2 vasario 2012 (EET)

Na ir kas, lietuvių literatūroje įsigalėjo Michailo vardas: plg. Michailas Saakašvilis - 5850 rezultatų ir Micheilas Saakašvilis - 200. Hugo.arg (aptarimas) 09:34, 31 gegužės 2012 (EEST)
Visose literatūrose jis įsigalėjęs, nes eina per rusų kalbą. Bet kiti taiso į teisingą variantą, o pas mus taip ir liks surusintas variantas? Be to, "Chorvatija" buvo kurkas daugiau įsigalėjęs terminas, o žiūrėk, ištaisė. - JohnnyWiki (aptarimas) 10:02, 31 gegužės 2012 (EEST)

Tai daug kas į lietuvių kalbą atėjo per rusus - negi dabar bažnyčią keisim į "dievainę" ar arbūzą į "vandens melioną"? Dėl Chorvatijos, tai iš karto po šios šalies nepriklausomybės, turbūt VLKK inicatyva, nuosekliai pradėtas vartoti Kroatijos pavadinimas, todėl jis greitai pritapo. Su asmenvardžiais dabar lietuvių kalboje išvis chaosas, nes vieni lietuvina, kiti rašo originalu, treti - išvis maišytai. Taigi, jei norite tikrai įtikinti, kad šis straipsnis būtų pervadintas, parašykite laišką VLKK ir jei jie tikrai pritars, tada žinoma, kad pervadinsim. Hugo.arg (aptarimas) 10:12, 31 gegužės 2012 (EEST)