Vikipedija:Nukreipiamieji straipsniai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Plume pen w.png  Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.

Nukreipiamieji straipsniai Vikipedijoje kuriami tada, kai vienai temai yra keli sinonimiški ar alternatyvūs pavadinimai arba, kai tam tikra tema pilnai aprašoma straipsnyje apimančiame platesnę temą.

Nukreipiamuosiuose straipsniuose neturėtų būti jokio teksto, nes jis vis tiek nėra rodomas. Nukreipiamieji straipsniai nėra priskiriami kategorijoms.

Nukreipiamųjų straipsnių pavadinimai[taisyti | redaguoti kodą]

Nukreipiamieji straipsniai kuriami iš sinonimiškų pavadinimų. Nukreipiamieji straipsniai nekuriami iš to paties pavadinimo skirtingų gramatinių formų, straipsnio pavadinimo kamieno ar šaknies.

Netinkami nukreipimai[taisyti | redaguoti kodą]

Paprastai nukreipiamieji straipsniai neturėtų rodyti į kitus nukreipiamuosius straipsnius. Straipsniuose nerekomenduotina naudoti nuorodų į nukreipiamuosius straipsnius, kurie, savo ruožtu, rodo į tuos pačius straipsnius.

Patartina iš galimų nukreipimų pasirinkti tą, kurio pavadinimas yra artimiausias žodžiui ar žodžių junginiui, iš kurio daroma nuoroda.

Straipsnis platesne tema neturėtų būti kreipiamas į straipsnį siauresne tema. Pvz., Bitė neturėtų būti kreipiama į Naminė bitė, tačiau galima kreipti atvirkščiai.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]