One World Trade Center

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Freedom Tower
Freedom Tower New.jpg
Informacija
Vieta Niujorkas, Niujorkas, JAV
Statusas Pastatytas
Statybų pradžia 2006 balandžio 27
Statybų pabaiga 2013
Atidarymas 2014
Paskirtis Ofisai
Antena 541 m
Stogas 417 m
Aukštų sk. 105 (82 skirti biurams)
Plotas 241 548 m²
Kaina $3,2 mlrd. USD[1]
 Current event marker.svg  Šiame straipsnyje ar jo dalyje yra informacijos apie pastatus, kurie yra statomi.
Todėl dėl statymo trukmės ir laiko gali pasikeisti kai kuri informacija. Jeigu tą pastebėjote, prašome redaguoti straipsnį.


One World Trade Center (1 World Trade Center, 1 WTC; anksčiau buvo žinomas kaip Freedom Tower) yra centrinis naujojo Pasaulio Prekybos Centro komplekso pastatas. Pastato statybos prasidėjo 2006 metų balandžio 27 dieną. Pastatas yra statomas vietoje dangoraižių, kurie buvo nugriauti per Rugsėjo 11 atakas, šalia Pasaulio prekybos centro memorialo.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Po pasaulio prekybos centro dangoraižių griūties, kilo daug diskusijų dėl pasaulio prekybos centro sklypo likimo. Iš karto po rugsėjo 11 atakų buvo pradėti siūlyti įvairūs projektai. Dar iki 2002 metų Niujorko ir Niudžersio uosto valdyba, kuriai ir priklausė sklypas, paskelbė konkursą naujai suformuotą Lower Manhattan Development Corporation, kurio tikslas buvo nuspręsti kaip išnaudoti buvusio komplekso žemę. Visuomenė nepalaikė pirmojo konkurso etapo idėjų, tad 2002 metų gruodį buvo surengtas antrasis etapas, kuriuo metu buvo pasirinktas Daniel Libeskind pateiktas dizainas. Šis dizainas perėjo daugybę revizijų, dėl nesutarimų su vykdytojų Larry Silverstein, kuris buvo sklypo nuomininkas.

Galutinis dangoraižio dizainas buvo pristatytas 2006 metų birželio 28 dieną. Kad patenkintų Niujorko miesto policijos departamento saugumo reikalavimus, prie projekte numatyto pastato buvo prijungta 57 metrų betoninė bazė. Galutiniame dizaine buvo planuojama padengti bazę stiklo prizmėmis, kadangi betoninė bazė dėl savo išvaizdos sulaukė daug kritikos. Dizaineriai pareiškė, kad dangoraižis bus monolitinio stiklo struktūra atspindinti dangų ir pastato viršūnę puoš skulptūrinė antena. Larry Silverstein pareiškė, kad komplekso statybos bus užbaigtos 2012 metais ir, kad kompleksas atrodys geriau nei kada nors anksčiau. 2006 metų balandžio 26 dieną uosto valdyba patvirtino statybų pradžią. Pastatas iškilo virš horizonto 2008 m. gegužės 17 d., bus pastatytas 2013 metais ir atidarytas 2014 metų pradžioje.

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]


Vikiteka