Vikipedija:Smėlio dėžė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Valdas Zoruba
Gimė: 1953 m. birželio 23 d.
Lazdijų rajono Seirijų apylinkės Linksmosios kaimas

Valdas Zoruba (gimė 1953 m. birželio 23 d.) - #REDIRECT Artūras Zuokas dainų ir šokių ansamblio „Dainava“ įkūrėjas, muzikantas.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

Gimė Lazdijų rajono Seirijų apylinkės Linksmosios kaime. Baigė Seirijų vidurinę mokyklą. Dar mokykloje pradėjo groti akordeonu, nes šeimoje visuomet skambėjo tėvuko smuikas. Smuiku dar grojo du vyresni broliai- tai Alvydas ir Juozas. Visi bemuzikuodami sukūrė šeimos kapelą ir sėkmingai grojo įvairiuose pobūviuose. 1971 m., baigęs vidurinę mokyklą, Valdas įstojo į Vilniaus Valstybinį Pedagoginį Institutą Muzikos - Choreografijos Fakultetą ir 1975 m. baigė LTSR Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakulteto muzikos ir dainavimo specialybės visą kursą. Po baigimo metus dirbo Jurbarke ir buvo pašauktas į Tarybinę Armiją. Čia metus laiko atliko karinę tarnybą Vilniaus karinės įgulos dainų ir šokių ansamblyje.

Vėlesnis gyvenimas[taisyti | redaguoti kodą]

Po tarnybos armijoje grįžo į Alytų ir dirbo mokytoju. Kartu pradėjo dirbti ir Alytaus namų statybos kombinato klubo vedėju, kur su Danute Plytninkiene įkūrė dainų ir šokių ansamblį "Dainava", kuris gyvuoja iki šiol. Po to dirbo Domantonių kultūros namų direktoriumi ir kartu vadovavo Alytaus statybos kombinato remonto mechaninio cecho kaimo kapelai. Šios kapelos siela ir įkūrėjas buvo šio cecho viršininkas Vytas Jakubynas. Tai buvo populiari ir dažnai koncertuojanti kaimo kapela. Be jos koncertų neapsieidavo renginiai Alytuje ir už jo ribų. Kapelos repertuare skambėjo Valdo Zorubos sukurti ir aranžuoti kūriniai. 1996 m. Valdas išvyko į Londoną, kur gyvena iki šiol.