Tarptautinis studento pažymėjimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
ISIC LT JPG.jpg

Tarptautinis studento pažymėjimas (angl. International Student Identity Card, ISIC) – tarptautinis studento pažymėjimas, išduodamas dieninio skyriaus studentams. ISIC pripažįstamas ir atpažįstamas 120 pasaulio šalių, juo studentai identifikuoja savo statusą ir gali naudotis studentiškomis lengvatomis, nuolaidomis bei specialiais pasiūlymais. Veikia ir kaip nuolaidų kortelė bei suteikia kitų privilegijų jų turėtojams[1].

Taip pat išduodami šie tarptautiniai pažymėjimai:

Tarptautinis moksleivio pažymėjimas (angl. International Scholar Identity Card, ISIC) - tarptautinis moksleivio pažymėjimas, išduodamas pagrindinių, vidurinių, profesinių mokyklų bei gimnazijų moksleiviams nuo 12 m. amžiaus.

Tarptautinis pedagogo pažymėjimas (angl. Internatiojnal Teacher Identity Card, ITIC) - tarptautinis pedagogo pažymėjimas, išduodamas pedagoginį darbą dirbančiam asmeniui (mokytojui, dėstytojui, profesoriui, treneriui ir k.t.), nepriklausomai nuo asmens amžiaus.

Kortelė suteikia nuolaidas daugiau kaip 120 pasaulio valstybių. Lietuvoje ISIC lojalumo programoje dalyvauja daugiau nei 500 partnerių visoje šalyje – studentai ir mokiniai gali pasinaudoti nuolaidomis daugiau kaip 1000 vietų – eidami į renginius, kavines, pramogaudami ar įsigydami įvairių prekių, paslaugų, keliaudami, sportuodami, studijuodami.[2]

ISIC su integruotu viešojo transporto el. bilietu[taisyti | redaguoti kodą]

Nuo 2008 metų tarptautinis studento pažymėjimas ISIC pripažįstamas Lietuvos viešąjame transporte, taip pat važiuojant tarpmiestiniais autobusiais ir traukiniais [3]. Su ISIC pažymėjimu studentams viešąjame transporte taikoma 80% nuolaida terminuotiems bilietams, 50% nuolaida - vienkartiniams bilietams; tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose taikoma 50% nuolaida.

Galima įsigyti ISIC su integruotu Vilniaus, Klaipėdos ar Kauno miestų viešojo transporto elektroniniu bilietu. Turint tokį pažymėjimą, pakanka papildyti jį norimais viešojo transporto bilietais spaudos kioskuose ar vietose, pažymėtose viešojo transporto ženklu. Kontrolės metu tereikia parodyti vieną kortelę - ISIC pažymėjimą, kurį kontrolierius gali nuskaityti ir matyti papildytus bilietus bei identifikuoti studento statusą.

ISIC asociacija[taisyti | redaguoti kodą]

1953 m. įkurta ISIC asociacija yra tarptautinė ne pelno siekianti asociacija, koordinuojanti studentams ir mokiniams skirtus ISIC ir pedagogų ITIC pažymėjimus, jų platinimą ir plėtrą pasaulyje. Ją įkūrė tarptautinė studentų kelionių konfederacija ISTC, skatinanti tarpkultūrinį supratimą ir didinanti jaunų žmonių bei akademinės bendruomenės galimybes keliauti.

ISIC asociacija yra oficialiai pripažinta ir palaikoma Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Europos kultūros instituto, Tarptautinės geležinkelių ir oro transporto organizacijos bei kitų tarptautinių institucijų.

SEB ISIC MASTERCARD[taisyti | redaguoti kodą]

SEB bankas ir ISIC sukūrė bendrą kortelę SEB ISIC MASTERCARD. Tai tarptautinis studento pažymėjimas + tarptautinė nuolaidų kortelė + tarptautinė mokėjimo kortelė. Kortelę gali įsigyti kiekvienas studentas ar moksleivis nuo 18 metų. Kortelę galima užsisakyti bet kuriame SEB banko skyriuje visoje Lietuvoje.[4]

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]