Garsiakalbis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Garsiakalbis

Garsiakalbis – įrenginys, kuris elektrinius signalus verčia garso bangomis. Dažniausiai sutinkamas tipas – elektrodinaminis garsiakalbis, kurį sudaro ritė, esanti radialiajame magnetiniame lauke (laukas bet kuriame taške nukreiptas į centrą) ir pritvirtinta prie popierinio kūgio. Kintant rite tekančiai srovei, pati ritė tai išeina iš lauko, tai vėl į jį sugrįžta. Popierinis kūgis virpina orą, kurdamas garso bangas, kurios priklauso nuo srovės stiprio ir dažnio.

Kiti garsiakalbių tipai: ruporinis, pjezoelektrinis, elektrostatinis, magnetojuostinis ir kt

Plazmos garsiakalbis[taisyti | redaguoti kodą]

Grupė studentų iš Sietlo (JAV), pasivadinusi „StudentRND“, sukūrė plazmos garsiakalbį, kuriame orą virpina elektros išlydis.

Jis nėra labai efektyvus, lyginant su įprastiniais, nelabai gerai atkuria žemus dažnius, tačiau, iš kitos pusės, ir nenaudoja daug energijos, maždaug 20 – 25 vatus.

Kuo daugiau vatų, tuo aiškesnis ir garsesnis garsas, tačiau tuo labiau garsiakalbis įkaista, todėl studentai rekomenduoja jį naudoti tik trumpą laiką ir gerai vėdinamose patalpose bei nepriartinti degių daiktų. Įdomu tai, kad paskelbę apie šį projektą portale „TechCrunch“, jie per pusantro mėnesio surado penkiasdešimt rėmėjų, paaukojusių daugiau nei tris tūkstančius dolerių. Mainais rėmėjams pažadėti detalių komplektai, iš kurių jie galės pasidaryti savo plazmos garsiakalbius. Beje, studentų teigimu, kartu su žemų dažnių kolonėle plazmos garsiakalbiai skamba ne blogiau nei standartinės akustinės sistemos.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Vikiteka