Z-Scars

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Z-Scars
Biografija
KilmėRyga, Latvijos vėliava Latvija
ŽanraiRokas, popmuzika
Aktyvumo metai2001-dabar
Įrašų kompanijaPlatforma Records
Nariai
Andris Kivičas
Artūras Koris
Marcis Auzinš
Martinš Opmanis
Tomas Veismanis

Z-ScarsLatvijos muzikos grupė, įkurta 2001 m. Grupė didesnio dėmesio Latvijoje susilaukė 2003 m. su daina Tu tuvojies sev ir savo debiutiniu albumu Starp tevi un mani.

Grupė Z-Scars buvo įkurta 2001 m. vasarį ir iš pradžių pasirodydavo įvairiuose klubuose. 2002 m. vasarą grupė nugalėjo Latvijos naujų grupių konkursuose Stage number one ir Tu esi pamanīts. Z-Scars pirmasis radiosinglas Jūtot tā nugalėjo radijo stoties Radio SWH naujų muzikantų tope Priekšnams, ir tai atvėrė dainai kelią į pagrindinų radijo stočių topus. Dar didesnės sėkmės 2002 m. pabaigoje sulaukė kita daina Ja tu esi viens. 2003 m. vasarą pasirodė iki šiol populiariausia Z-Scars daina Tu tuvojies sev, kuri yra pagrindinė daina dokumentiniame filme Atrasts Amerikā. Rudenį pirmąsias vietas radijo stočių topuose užėmė ir daina Tev es nemelotu. 2003 m. gruodį pasirodė Z-Scars debiutinis albumas Starp tevi un mani. 2004 m. pradžioje daina Tu tuvojies sev nugalėjo radijo stoties Latvijas Radio 2 laidoje Muzikālā banka, o 2003 m. Latvijos Muzikos įrašų metų apdovanojimuose grupė buvo nominuota 3 kategorijose: už geriausią debiutą, albumas Starp tevi un mani nominacijoje „Metų geriausias roko albumas“, o daina Tu tuvojies sev nominacijoje „Geriausia roko daina“.

2004 m. Z-Scars pirmąkart dalyvavo Latvijos Eurovizijos nacionalinėje atrankoje, kurioje užėmė V vietą. 2004 m. sėkmingai radijo stočių topuose pasirodė dainos Varbūt ir Skaties acīs, kurios buvo iš laukiamo grupės antro albumo. 2005 m. birželį pasirodė antrasis Z-Scars albumas Pasakas un reklāmas, kuriame grupės stilius buvo šiek tiek pasikeitęs ir tapęs sunkesniu. Dar radijo stotyse pasirodė albumo dainos Pirmoreiz, Tavas stiprās ilūzijas ir Spilgti melnos uzvalkos. Daina Tavas stiprās ilūzijas buvo nominuota Latvijos Muzikos įrašų metų apdovanojimuose kaip geriausia roko daina, o albumas Pasakas un reklāmas kaip geriausias roko albumas. 2006 m. pasirodė dainos Cauri pilsētai ir Trīs vārdi. Z-Scars pradėjo įrašinėti dainas ir rusų kalba, pirmoji iš jų Кричи (Kriči) pateko į Latvijos rusiškas radijo stotis.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Starp tevi un mani (2003)
  • Pasakas un reklāmas (2005)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]