Ycuá Bolaños prekybos centro gaisras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Protestas prie Ycuá Bolaños prekybos centro griuvėsių

„Ycuá Bolaños“ prekybos centro gaisras – pražūtingas gaisras, įvykęs 2004 m. rugpjūčio 1 d., 11:25 vietos laiku Paragvajaus sostinėje Asunsjone buvusiame trijų aukštų prekybos centre „Ycuá Bolaños“. Jį sudarė ne tik prekybos centras, bet ir restoranas, ofisai, požeminis garažas. Gaisro metu žuvo 394 žmonės (jų tarpe daug vaikų), 9 dingo be žinios, apie 500 buvo sužeista (iš jų 56 su III laipsnio nudegimais).

Manoma, kad gaisro priežastimi tapo iš kepsninės kamino nutekėjusios karštos dujos, kurios padegė grindis. Ugnis netrukus pasklido po visą pastatą. Į patalpas pasklidę dūmai sukėlė paniką. Išsigelbėjusių ir gaisrininkų liudijimu, prekybos centro savininkas Juan Pío Paiva ir jo sūnus Víctor Daniel Paiva prasidėjus gaisrui uždarė prekybos centro duris, kad jame buvę žmonės neišeitų neužmokėję už prekes. Centre nebuvo avarinių išėjimų bei tinkamos priešgaisrinės sistemos. Atvykę gaisrinės ir policijos pareigūnai evakavo žmones, tačiau dalies išgelbėti nebesugebėjo.

Teismas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2005 m. gruodžio 5 d. Paiva, jo sūnus bei duris uždaręs apsaugininkas buvo apkaltinti netyčiniu nužudymu ir nuteisti iki 5 metų nelaisvės. Prokuroras tuo tarpu reikalavo 25 metų bausmės. Dėl tokios nedidelės bausmės, nukentėję gaisre ir žuvusiųjų artimieji sukėlė protestą. Teismo salėje kilo riaušės, kurios vėliau išplito ir po miesto gatves. Prokuroras teismo sprendimą padavė apeliacijai.

2008 m. kaltinamieji nuteisti netiesiogine žmogžudyste: Juan Pío Paiva gavo kalėti 12 metų, Víctor Daniel Paiva – 10 metų, apsaugos darbuotojas Daniel Areco – 5 metus. Pastato savininkas Humberto Casaccia nuteistas 2 metų nelaisvei už darbo saugos pažeidimus.