World of Tanks

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
World of Tanks
Worldoftanks.jpg
Kūrėjas Wargaming.net
Leidėjas Wargaming.net
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data RU 2010 m. spalio 30 d.
EU 2011 m. balandžio 15 d.
Žanras (-ai) Strategija, veiksmo
Režimas Daugelio žaidėjų
Reitingai PEGI: 7+
Platforma Microsoft Windows, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4, iOS, Android, macOS
Versija 1.15
Variklis Core
Reikalavimai
  • Procesorius: Intel Pentium 4 @ 2,2 GHz / AMD Athlon XP 2200+
  • Atmintis: 1,5 GB RAM
  • Laisvos vietos: 4 GB
  • Vaizdo plokštė: nVidia GeForce 6600GT / ATI Radeon X800
  • Garso plokštė: 100% DirectX 9.0c palaikymas
Platinimas DVD-DL, parsisiuntimas internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys World of Warplanes, World of Warships
{{{svetainė}}}

World of Tanks – daugelio žaidėjų žaidimas, skirtas kovoms naudojant XX a. vidurio šarvuotąsias kovos mašinas. Žaidimą sukūrė Baltarusijos įmonė „Wargaming.net“ ir išleido 2010 m. spalio 30 d. World of Tanks debiutavo 2012 m. World Cyber Games e-sporto renginyje.

Žaidimas platinamas nemokamai, tačiau kūrėjai gauna pajamų iš žaidėjams nusipirkti siūlomų žaidimo privilegijų, kaip kad padidinta karinės technikos įsibėgėjimo sparta. Visa žaidimo esmė yra kovos tarp žaidėjų, kurių kiekvienas valdo po šarvuotą kovos mašina.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime yra daugiau nei 300 šarvuotų kovos mašinų, kurios suskirstytos į kategorijas pagal kilmės šalį (Sovietų Sąjunga, Vokietija, Britanija, Prancūzija, Kinija, JAV, Japonija, Čekoslovakija, Švedija, Italija ir Lenkija), o šios savo ruožtu skirstomos į tankų tipus – lengvasis tankas, vidutinis tankas, sunkusis tankas, prieštankinės savaeigės ir savaeigės patrankos (artilerija).

Naujus šarvuotos technikos tipus galima atrakinti pasinaudojant iš žaidimo gautais patirties taškais bei kreditais.

Paveikslėlis iš žaidimo

Mūšių rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime mūšiai yra 6 rūšių.

Standartinis mūšis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kova susideda iš 2 komandų, kurių kiekviena turi po 15 žaidėjų. Abiejų komandų tikslas yra sunaikinti priešo tankus arba užimti priešų bazę. Be šio mūšio tipo dar yra ir „šturmo“ mūšis, kuriame tik viena komanda turi savo bazę, kurią privalo apginti nuo priešų bei „kontratakos“ mūšis, kurio žemėlapio centre yra viena bazė, kurią turi užimti kuri nors iš dviejų komandų.

Treniruotės mūšis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mūšį organizuoja vienas iš žaidėjų, kuris pasirenka žaidimo žemėlapį bei mūšio tipą. Jis gali pakviesti draugų bei juos suskirstyti į dvi komandas. Tokiu būdu visi gali ugdyti savo įgūdžius bei išbandyti naujas taktikas. Už šiuos mūšius patirtis ar kreditai nesuteikiami.

Būrys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjas gali į būrį pasikviesti iki dviejų draugų ir jungtis į standartinį mūšį, bet tik su draugu ar draugais toje pačioje komandoje.

Komandinis mūšis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas iš žaidėjų gali iš draugų ar atsitiktinių žaidėjų sudaryti 7 žmonių komandą ir kautis prieš tokiu pat principu sudarytas komandas

Kuopos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas iš žaidėjų gali iš draugų ar pažįstamų surinkti 15 žaidėjų komandą ir kovoti prieš kitas tokiu pat būdu surinktas komandas.

Klanų karai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjų sukurti klanai kovoja dėl dominavimo žaidimo žemėlapyje. Kovos vyksta standartinio mūšio principu.

Tvirtovės mūšiai

Kiekvienas klanas turi tvirtovę, kurią gali ginti, plėsti ir gauti papildomų resursų ir misijų. Vyksta karai tarp skirtingų klanų tvirtovių, galima nugriauti priešo pastatus ir/ar atimti daugiau priešo tvirtovės resursų. Tvirtovės mūšiai vyksta 6, 8 arba 10 lygio tankais atitinkamai surinkus į komandą iki 6, 10 arba 15 žaidėjų. Tvirtovės mūšio komandos nariai privalo būti to klano nariai, o jei jų neužtenka, galima pasikviesti ir ne to klano žaidėjų, bet jų neturi būti daugiau nei pusės komandos.

Dominavimo režimas

Tai eksperimentiniai režimai. Esti dviejų rūšių: vienas žaidėjas prieš 15 arba standartinio mūšio tipo 15 prieš 15. Dominavimo režimo mūšiai vyksta specialiuose žemėlapiuose, su naujais elementais žaidime - tanko remontavimo apskritimais, kuriuose per 5 sekundes suremontuoja pažeistą tanką. Taip pat yra neutralios vėliavos, kurias reikia nuvežti į priešo vėliavos apskritimą. Šiame režime nebėra užiminėjamos bazės. Mūšį laimi žaidėjas ar komanda surinkusi daugiausiai taškų. Taškai duodami už šūvio pataikymą į priešą, sunaikinimą, daugiausiai už vėliavos nunešimą į priešo teritoriją.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]