Wolfsheim

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Wolfsheim

Grupės nariai - 1992 m. debiutinio albumo „No Happy View“ viršelyje
Biografija
KilmėVokietija Hamburgas, Vokietija
ŽanraiElektroninė muzika
Dark wave
Synthpop
Kūrinių kalbosanglų, vokiečių
Aktyvumo metai1987–dabar
Svetainėwww.wolfsheim.de
Nariai
Peter Heppner
Markus Reinhard

WolfsheimVokietijos dark wave / synthpop grupė, pavadinimą pasirinkę, inspiruoti Frencio Skoto Ficdžeraldo knygos „Didysis Getsbis“. Duete – vokalistas, kompozitorius bei dainų tekstų kūrėjas Peter Heppner ir instrumentalistas Markus Reinhardt.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dainos atliekamos anglų kalba, tik keletas kūrinių įrašyti gimtąja vokiečių kalba. Išleidusi 4 albumus, ypač didelio dėmesio grupė susilaukė tada, kai 1998 m. vokalistas Peter Heppner su garsiu Vokietijos dainininku Joachim Witt įrašė kūrinį „Die Flut“, kuris pakilo iki 2-osios Vokietijos singlų topo vietos. Nuo to laiko Heppneris vis dažniau ėmė reikštis kaip solo atlikėjas, bendradarbiauti su tokiais garsiais vardais kaip „Schiller“, „Glasgarten“ ar Paul van Dyk. Penktasis grupės albumas „Spectators“ pasiekė „auksinio“ statusą.

2003 m. buvo išleistas kol kas paskutinis, 6-asis grupės albumas „Casting Shadows“, kuris iš karto atsidūrė pirmoje Vokietijos albumų topo vietoje, pasiekė „platininio“ ir „auksinio“ albumo statusą. Grupė daug koncertavo pasaulyje, įskaitant ir Jungtines Amerikos Valstijas. 2004 m. grupė gavo svarbiausią Vokietijos muzikos apdovanojimą „ECHO“ Geriausios Vokietijos alternatyvios grupės kategorijoje. Singlas „Kein Zurück“ pasiekė „auksinio“ statusą.

2007 m. tarp grupės narių iškilo nesutarimai. Reinhardas pabandė savo ilgametį kolegą P. Heppnerį išmesti iš grupės, paduodamas jį į teismą, tačiau bylos nelaimėjo. Vokalistas savo interviu iki šiol teigia, kad grupė nėra oficialiai išsiskyrusi ir jis suinteresuotas tęsti jos veiklą.

Kiti narių projektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2005 m. Peter Heppner pasirašė su „Warner Music Germany“ kontraktą, o 2008 m. pradėjo solinę karjerą ir išleido albumą „Solo“, kuris pasiekė Vokietijos topo dešimtuką. Bendradarbiavo su: Joachim Witt, Schiller, Paul van Dyk, José Alvarez-Brill, Milù ir Nena. Jo balsą galima išgirsti ir projektų „Girls Under Glass“, „Umbra et Imago“, „Alice 2“, „New Rock Conference“ ir „Goethes Erben“ dainose.

Markus Reinhard projektai - su „Nefkom“, „Neustart“, „Care Company“ ir „Comfortable Cave Goodbye“.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 1992 m. – „No Happy View“
  • 1993 m. – „Popkiller“
  • 1995 m. – „55578“
  • 1996 m. – „Dreaming Apes“
  • 1997 m. – „Hamburg Rom Wolfsheim“ (koncertinis)
  • 1999 m. – „Spectators“
  • 2003 m. – „Casting Shadows“

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]