Pereiti prie turinio

Windows Media Player

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Windows Media Player

Windows Media Player Windows Vista aplinkoje
KūrėjasMicrosoft
Operacinė sistemaWindows NT 4.0, Mac OS 7, Mac OS X, Solaris
TipasMultimedijos grotuvas

Windows Media Player – multimedijos leistuvas, skirtas Microsoft Windows sistemai. Windows Media Player veikia ir Mac OS, Mac OS X ir Solaris operacinėse sistemose.

Savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Programa galima paleisti tiek kompiuteryje laikomas rinkmenas, tiek transliuojamą audio/vaizdo srautą. Palaikoma daugelis audio ir video formatų, tarp kurių yra Windows Media formatai (WMA, WMV, ASF, AVI) bei kiti populiarūs formatai, kaip antai MP3, MPEG, WAV, MIDI, AVI, AIFF, AU, taip pat galimos Audio CD, Video CD ir DVD-Video paleistys, galima peržiūrėti grafinius vaizdus, kaip antai JPEG atvaizdus. Tačiau norint paleisti kai kuriuos formatus (paprastai DVD-Video, AVI) reikalaujama įdiegti papildomus dekoderius.

Multimedijos leistuvas turi integruotą medijų biblioteką, kurioje, pavyzdžiui, galima kataloguoti ir tvarkyti grojaraščius. Be to, WMP programa galima konvertuoti rinkmenas iš Audio CD į WMA, WAV ir MP3 (pastarasis formatas palaikomas nuo leistuvo 10 versijos), įrašinėti Audio CD formatu.

Programa pasižymi besikeičiančiomis vizualizacijomis (kurių yra kelių rūšių) garso rinkmenų atkūrimo metu, taip pat grafinės sąsajos apvalkalais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]