Vytautas Valatka

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.

Vytautas Valatka (g. 1982 m. rugpjūčio 13 d. Utenoje) – geografas, fizinių mokslų daktaras.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2015 m. apgynė disertaciją Vilniaus universitete[1][2], pirmųjų teritoriškai itin detalių (pagal Visuotinių gyventojų ir būstų surašymų apylinkes) socialinės geografijos, segregacijos tyrimų Lietuvoje autorius.[3] 2007–2008 m. dirbo žurnalo „Scientific American“ lietuviškojo leidimo vertėju ir redaktoriumi. 2009–2010 m. dalyvavo organizuojant Visuotinį gyventojų ir būstų surašymą[4]. 2013 m. atliko detalią skirtingų partijų ir jų kandidatų erdvinių palaikymo skirtumų Lietuvos rinkimų apygardose analizę. 2016–2017 m. vykdė Mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros stebėseną Lietuvoje, rengė pirmąją Sumaniosios specializacijos stebėsenos ataskaitą[5].

Mokėsi Panevėžio 18-oje vidurinėje mokykloje, sustiprintoje matematinėje klasėje. Tėvai - medikai. Yra tapęs pirmųjų „Protmušių“ Lietuvoje čempionu – 2003 ir 2006 m.[6]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]