Vokietijos švietimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vokietijos švietimo ministerijos būstinė (Bonoje)
Vokietijos švietimo ministerijos pastatas Berlyne

Vokietijos švietimo sistema yra 4 pakopų. Vokietijoje švietimo sistemai nepriskiriamas ikimokyklinis ugdymas (Vorschule), nors kai kuriose federalinėse žemėse įstatymai jį įtraukia.

Po darželio, ikimokyklinės įstaigos seka pradinė mokykla (Grundschule). 4 pakopos - tai Primarstufe, Sekundarstufe I ir Sekundarstufe II, tretinė pakopa (Tertiärer Bildungsbereich) ir ketvirtinė pakopa (Weiterbildung, profesinis tobulinimasis įgijus profesiją, baigus studijas), pvz., profesinis tobulinimasis arba aukštosios liaudies mokyklos (Volkshochschule).

Vokietijoje kultūros, švietimo ir mokslo sritys priklauso žemių kompetencijai. Todėl atitinkamai skiriasi ir Vokietijos švietimas atskiruose regionuose, federalinėse žemėse.

Studijos Vokietijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Heidelbergo u. studentai paskaitos metu
Pagrindinis straipsnis – Studijos Vokietijoje.

Vokietijoje yra daugiau nei 300 aukštųjų mokyklų (2008 m.). Daugelyje jų yra tarptautinės studijos - tiek pagrindinės, tiek ir magistro studijos ar doktorantūra vyksta anglų kalba. Joms būdingas moksliškumas, aukštas akademinis lygis, organizuotumas. Greta studijų studentai gali lankyti vokiečių kalbos kursus. Užauditorinė veikla apima platų laisvalaikio užsiėmimų ir pramogų spektrą tiek aukštosiose mokyklose, tiek ir už jų ribų - universiteto sporto klubai, saviveiklos ir visuomeninės organizacijos, įvairūs kultūros renginiai ir kt.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]