Pereiti prie turinio

Vokiečių bokseris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bokseriai
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Bokseris – yra vidutinio dydžio trupaplaukių šunų veislė, išvesta XIX amžiaus pabaigoje Vokietijoje. Bokserių pirmtakas, dabar išnykęs bulenbeiceris, buvo naudojamas stambių gyvūnų (meškų, šernų, elnių) medžioklei, tačiau pats bokseris klasifikuojamas kaip darbinis ar namų šuo. Iš savo medžioklinių pirmtakų bokseriai yra išlaikę savo tvirtą figūrą, plačius nasrus ir tvirtą sukandimą. Prastai socializuotas bokseris gali bandyti rodyti viršumą prieš kitus didelius šunis ir įsivelti į grubius žaidimus. Normaliomis salygomis jie yra labai draugiški, džiaugsmingi ir ištikimi šunys, puikiai sugebantys bendrauti su vaikais ir kitais gyvūnais. Ši veislė taip pat yra viena iš aktyviausių šunų, taigi jiems reikia paskirti ganėtinai daug laiko, kad jie galėtų išlieti savo energiją lauke, kitaip jie pradės krėsti išdaigas namuose.

Bokserių veislės kūrimo pradžią davė iš Prancūzijos parvežta bulenbeicerių kalė Flora, dar trys bulenbeiceriai (vok. Bulių smaugikas) ir anglų buldogas. Veisėjai entuziastai siekė suderinti drąsą, stabilumą, sportišką šuns būdą ir jėgą su estetišku eksterjeru. Pirmieji bokseriai labai skyrėsi nuo dabartinių ir buvo gana nepatrauklūs. Vėliau kruopštaus selekcinio darbo dėka išveisti elegantiški, energingi, pasižymintys geromis darbinėmis savybėmis, žaismingi ir linksmi bokseriai. Žmonės juos mėgsta auginti dėl ramaus charakterio, įgimtos meilės vaikams, puikių gynėjo bei sargybinio savybių. Prieraišūs, atsidavę, neagresyvūs, ištikimi, net sulaukę senatvės išlieka žaismingi.

Aukštis – patinai iki 63 cm, patelės iki 59 cm. Svoris – patinų apie 30 kg, patelių - 28 kg. Tvirtas, atletiškas sudėjimas, kailis trumpas, glotnus. Judesiai žvalūs, energingi. Galva proporcinga korpusui. Apatinis žandikaulis didesnis, atsikišęs, jį dengia storos viršutinės lūpos. Kaklas raumeningas ir pakankamai ilgas. Krūtinė siekia alkūnes, jos gylis turi sudaryti pusę šuns aukščio ties ketera. Nugara tiesi, tvirta, plati, raumeninga. Kojos tvirtos.

Spalva – rusva – įvairiausių atspalvių (nuo smėlinės iki tamsiai rudos). Tigrinė spalva – rusvame fone juodi dryželiai, lygiagretūs šonkauliams, dengiantys visą kūną. Leistinos baltos žymės ant snukio, krūtinės, letenų, bet neturi viršyti 1/3 pagrindinės spalvos. Visiškai balti, juodi ar kitos spalvos bokseriai neveisiami.

Veislės standartas, patvirtintas 1920 metais, galioja iki šių dienų.