Pereiti prie turinio

Virtuvinis kombainas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Virtuvinis kombainas ir jo priedai

Virtuvinis kombainas – daugiafunkcis virtuvės įrenginys, skirtas maisto ruošimui. Jis pakeičia įvairius prietaisus: sulčiaspaudę, trintuvą, ledų gaminimo aparatą, universalią maišyklę, mėsmalę. Prie specialių kombaino lizdų prijungiami kiti priedai.

Pagrindinės funkcijos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atliekamų darbų kiekis ir sudėtingumas priklauso nuo prietaiso galingumo ir modelio. Galingesni įrenginiai (nuo 700 W) lengviau susidoroja su didesne darbo apimtimi ir su kietesniais produktais. Esant keliems darbo greičiams, galingu kombainu galima atlikti ir mažiau galingumo reikalaujančius darbus.

  • Smulkinimas peiliais. Paprastai komplekte yra du peiliai, kurių vienas skirtas mėsos malimui ir daržovių bei vaisių kapojimui ar smulkinimui stambiais gabalais. Kito peilio pagalba smulkinami produktai, kurie skirti košelių, pudingo, trintos sriubos gaminimui. Galima reguliuoti apdorojamo produkto smulkumą.
  • Pjaustymas diskais. Jų pagalba galima tarkuoti bulves griežinėliais, šiaudeliais, taip pat įvairiomis formomis pjaustyti daržoves bei vaisius. Pjaustomų formų įvairovė priklauso nuo diskų kieko, tačiau ne visi modeliai atlieka bulvių tarkavimo funkciją. Prie įrenginio galima priderinti atskirai įsigytus papildomus diskus.
  • Sulčių spaudimas. Atliekamas sulčiaspaudės darbas, dažniausiai spausti citrusiniams vaisiams, bet brangesni modeliai turi priedus, kurių pagalba sultis galima spausti ir iš daržovių.
  • Plakimas. Plaktuvėlis skirtas grietinėlei, kiaušiniams, įvairiems mišiniams.
  • Tešlos minkymas. Tešla minkoma spiraliniais kabliais. Jais galima maišyti kibias duonos ir kitų kepinių tešlas. Šis darbas užtrunka apie 4 minutes.