Vikiprojekto aptarimas:Naujienos

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pradžia[redaguoti vikitekstą]

Siūlau pakeisti Naujienų skilties antraštę į šią, nes dabar paveiksliukas neatvaizduoja temos - Manvydasz (aptarimas) 17:38, 14 rugsėjo 2017 (EEST)

Tinka geriau, o ir spalvos nerėžia akies.--C.C. v C.C. (aptarimas) 17:42, 14 rugsėjo 2017 (EEST)
Suteikta Pakeičiau . Powermelon (aptarimas) 08:11, 15 rugsėjo 2017 (EEST)

Galbūt užteks peržiūrėti en wiki projektą bei šį psl. (Septynios karščiausios 15min dienos naujienos). Tik reik susitarti ar skelbsim daugiau Lietuvą, liečiančius įvykius ar ir užsienio naujienas apie katastrofas, terorizmo išpuolius ir pan. Gal geriau minėkim daugiau Lietuvos teigiamesnius įvykius, nors kol kas tai beveik tik sporto naujienų santrauka. Gal dabar tik taip sutapo, nes vyko daug reikšmingų įvykių sporto pasaulyje, bent žiūrint lietuvio akimis. Viena aišku, kad naujienos mininčios neaprašytus įvykius neduos naudos.--C.C. v C.C. (aptarimas) 20:32, 14 rugsėjo 2017 (EEST)

Aš už įvykius pagal svarbą pasauliniu mastu, tačiau net enwiki atrodo labiau paslinkta (angl. biased) link JAV įvykių. Na, bet žiūrim, kaip toliau čia bus. Gal vėliau sutarsim dėl kokių papildomų taisyklių. Powermelon (aptarimas) 08:11, 15 rugsėjo 2017 (EEST)

Svarbiausios naujienos, kurias galima būtų paminėti ne kasdien keičiasi neskaitant juodųjų kriminalų, bet stebiu tiek 15min, tiek en wiki.--C.C. v C.C. (aptarimas) 18:27, 20 rugsėjo 2017 (EEST)

Iš tikrųjų, užtenka ir tik „15min“ karščiausių naujienų.--C.C. v C.C. (aptarimas) 20:41, 8 spalio 2017 (EEST)
Ten beveik nieko reikšmingo neberandu, nors tai ir davė pradžią sporto naujienoms.--Vaidila (aptarimas) 12:04, 16 gruodžio 2017 (EET)

Prieš savaitę paskelbti įvykiai, galim sakyt, tampa nebe svarbūs, bet išimtis galima daryt.--C.C. v C.C. (aptarimas) 20:47, 8 spalio 2017 (EEST)

Powermelon, norėtųsi, kad sukurtumėte nuorodas svarbiausi metų įvykiai, sporto naujienos. Pastarasis sąrašas gan skurdus, bet kitąmet bus gerokai išsamesnis, ko gero, ir pirmasis sąrašas.--C.C. v C.C. (aptarimas) 20:52, 8 spalio 2017 (EEST)

Šios nuorodos turėtų būti įterptos šalia „Projekto puslapis · Keisti“ pagrindiniame puslapyje? Powermelon (aptarimas) 08:23, 9 spalio 2017 (EEST)

Taip.--C.C. v C.C. (aptarimas) 11:05, 9 spalio 2017 (EEST)

Suteikta Atlikta Powermelon (aptarimas) 08:28, 11 spalio 2017 (EEST)

Projektas kaip ir prigijo. Šaunu, kad SubRE prisijungė, įnešė kažką naujo – juodųjų kriminalų, bet nuo to projektas nenukentėjo.--C.C. v C.C. (aptarimas) 16:11, 6 gruodžio 2017 (EET)

Ko gero, vertėtų daug maž papildyti atsižvelgus į en wiki pirmo psl. naujienas, tik ten neretai minimos JAV ir kt. anglakalbėms šalims svarbios naujienos.--Vaidila (aptarimas) 11:41, 16 gruodžio 2017 (EET)

Linkomanija[redaguoti vikitekstą]

Pasak šaltinio, Linkomanijos pasiekiamumo draudimas įsigalios po 30 dienų, jei nebus apskųstas, tad naujienos turinys nėra teisingas. O kad veikimas kelias dienas striginėja yra ne dėl teismų nutarimo kaip LM atstovai sako. Bent jau pradinė vartotojo sąsaja veikia.--SubRE (aptarimas) 17:27, 23 lapkričio 2017 (EET)

Taip, suklydau, neįsigilinau į priežastį. Powermelon (aptarimas) 08:14, 24 lapkričio 2017 (EET)

Dienos įvykiai[redaguoti vikitekstą]

Powermelon, SubRE Kadangi ten aptarimai greitai pasimes, tai rašau čia. Norisi kažkiek atnaujinti dienos įvykių apžvalgą tik kartais neaišku ar vienas kultūrinis įvykis svarbesnis už politinį ar pan. Be to, tie labai seni įvykiai gal ir nelabai aktualūs pagrindiniame psl., ypač jeigu nėra str. aprašytų. Tai masiškiausio žaidimo įkūrimą datą, pirmo muzikos topų žurnalo datą verta labiau paminėt ar pvz., kad Birma paskelbė nepriklausomybę, Izraelis paskelbė savo sostinę Jaruzalę? Sausio 4 Šablonas:Sausio 4 dienos įvykiai Galbūt būtų galima tą sąrašą išplėsti iki 10, pirmą psl. tuo pačiu kiek pertvarkyt, jeigu jau labai išsikreips vaizdas. Taip pat mačiau ne vieną futbolo klubo įkūrimo datą paminėtą, kai tuo tarpu krepšinio gerbėjų arba čia nėra, arba neva tai nesvarbu pasauliniu ir tuo labiau lietuvio supratimu. Kaip suprantu, čia turėtų būti įdomieji faktai, galbūt kartais ir lėkšti, bet patraukiantys visuomenės dėmesį. Viena aišku, kad niekas neskaitys tų naujienų atskiruose datos psl., tų gimimų, mirčių datos taip užgožia viską. Man pačiam šis projektas buvo visiškai neįdomus, bet kartu su naujienomis pasidarė įdomus ir kažkaip gerai būtų pradėti darbus nuo sausio 1 d. datos psl.--Vaidila (aptarimas) 11:21, 4 sausio 2018 (EET)

Sveiki. Mano nuomone Lietuvai ir pasauliui pakanka po 5 įrašus (enwiki rodo iki 5 įrašų bendrai; beje, yra dienų, kurių šablonai ir dabar apytuščiai – gal pradėti nuo jų?). Dėl įvykių „svarbumo“ sunku pasakyti. Norėtųsi matyti „įtakingiausius“ dienos įvykius, bet kuo tai matuoti vėlgi klausimas. Ekstremumams ir ko nors pradininkams turėtų būti teikiama pirmenybė (dažnai jie ir sutampa su „įdomiaisiais faktais“). O dėl straipsnių nebuvimo pritariu. Džiugu, kad imatės tvarkyti šią sritį. Powermelon (aptarimas) 12:55, 4 sausio 2018 (EET)
Kasdien atnaujinsiu ir tiek... O kas liečia politinius, ekonominius ir kultūrinius šios dienos įvykius, gal galėtumėt parašyti atsiliepimą. Ar manote, kad deramai atsižvelgta į įvykių reikšmingumą?--Vaidila (aptarimas) 13:27, 4 sausio 2018 (EET)

Dienos Mėnesio įvykiai[redaguoti vikitekstą]

Šis „naujas projektas pabandymui“ nors aktualus, bet su kelių savaičių senumo „naujienomis“ nevykęs. Neatsiranda savanorių. Bent metų sandūroje ši skiltis turėjo gerokai išsipūsti (metų premijų paskelbimai, visokių „geriausių“ rinkimai, Dakaro su lietuviais pradžia, tuoj ir pabaiga, Ball'ų projekto startas Prienuose, seimūnų apkaltos, istorinis japonų premjero vizitas...). Nematau naujienų trūkumo, kad paketimai negalėtų būti vykdomi bent po kartą ar du per sav. Sumanytojo vietoje pasiūlyčiau tikram, o ne žadančiam „žinių“ prievaizdui metų gale medaliuką. Prievaizdas, pvz. išvykdamas „vikiatostogų“, kreiptųsi pas kažką jį savaitei ar kitai pavaduoti, kad projektas nenutrūktų ir pan. Panašiai veda sav. iniciatyvą Powermellon, nebeaktyvaus Vikiprojekto:Mėnesio šalis autoriai gelbėjasi straipsnių sąrašus klonuodami sav. inic. formate [1]. Žodžiu, reikia pokyčių. --Vilensija (aptarimas) 11:38, 14 sausio 2018 (EET)

Ballai kol kas nėra NBA lygio žaidėjai, tai tik realybės šou ir tiek, nors lietuviškosios ir JAV žiniasklaidos susidomėjimas tikrai didžiulis. Tai būtų tik dar vienos žiniasklaidos priemonės bandymas pataikauti net LKL nesugebantiems žaisti „būsimiems NBA žaidėjams“.--Vaidila (aptarimas) 13:14, 14 sausio 2018 (EET)
Kas liečia Dakarą tam yra sporto vikistrities naujienos. Sportinių rezultatų skelbimą skleisti atsisakė SubRE pirmajame psl. ir manau tai buvau teisingas sprendimas, neskaitant ypatingų tarptautinės reikšmės įvykių. 2018 m. Dakaro ralis psl. labai sausa statistika. Gal kai baigsis tuomet ir atsiras kažkoks aprašas nors.--Vaidila (aptarimas) 19:26, 14 sausio 2018 (EET)
Nesuprantu, kokį mano "atsisakymą" minite. Jei sportinis įvykis atitinka tam tikrus kriteris - tai paskelbiam, anokia problema.--SubRE (aptarimas) 21:44, 14 sausio 2018 (EET)
Tikriausiai vienas iš stabdžių vystyti projektą yra aiškių kriterijų, kas yra pakankamai svarbu naujienoms, nebuvimas. Po to, kadangi vietos iš principo tėra tik 4-5 žinioms max, iškyla pasirinkimo klausimas: ar senesnę žinutę apie svarbų įvykį keisti naujesne apie galbūt nelabai svarbų?--SubRE (aptarimas) 11:50, 14 sausio 2018 (EET)
Padidinau iki 10, vargu ar tiek visada bus, bet argi gaila mums pirmojo psl. vietos, kai tie sav. str. iliustracijos, iniciatyvos ir taip nesikeičia savaitėmis.--Vaidila (aptarimas) 21:06, 14 sausio 2018 (EET)
Kas liečia sporto naujienas, tai, manau, pirmajame puslapyje galima būtų minėti tik ypatingus futbolo, krepšinio įvykius, nes jie tikrai pritraukia masinį susidomėjimą. Lietuvos individualių sportininkų pasiekimus sporto naujienose, o užsieniečių slidininkų, deja, turbūt net neverta minėti.--Vaidila (aptarimas) 12:54, 14 sausio 2018 (EET)
Dėl kriterijų tikrai neaišku, reiktų išvardinti projekto psl.--Vaidila (aptarimas) 13:20, 14 sausio 2018 (EET)
Kas verta, kas neverta - tai tik jums taip atrodo. O vienerios NBA rungtynės, net nėra ir kalbos, kad yra išvis menkavertės palyginus su Keturių kalvų turnyru.--SubRE (aptarimas) 13:30, 14 sausio 2018 (EET)
Taip tai mano nuomonė, bet slidinėjimo varžybos lietuvio akimis išvis nereikšmingas įvykis, o Lietuva krepšinio šalis, krepšinis 2-oje vietoje pagal populiarumą sporto šaka pasaulyje po futbolo. Gal pati naujiena ir ne itin reikšminga. Bet siūlau nors kiek atsižvelgti į „15min“ sporto naujienas. Pastarųjų naujienų aktualumas priklauso nuo to sporto šalies populiarumo šalyje, bet taip šis įvykis, ko gero, svarbus tik NBA organizacijai, Londonui ir kitiems Europos krepšinio gerbėjams.--Vaidila (aptarimas) 14:20, 14 sausio 2018 (EET)
Projekto idėja „ant popieriaus“ atrodė paprastesnė nei praėjus įgyvendinimą. Pritariu Vilensijai, kad reikia aktyvaus prievaizdo (gal kas nori apsiimti?), kuris turėtų motyvacijos ir laiko sekti naujienas. Taip pat pritariu kitiems pasisakiusiems dėl aiškių kriterijų poreikio, bet įtariu, kad tokius prieiti bus sudėtinga. Sav. iniciatyvos priežiūra per ilgą laiką įgavo aiškų algoritmą, sav. straipsnio projektas irgi daugmaž nusistovėjęs, o naujienų projekte daug daugiau laisvės laipsnių. Powermelon (aptarimas) 09:06, 16 sausio 2018 (EET)

Futbolo, krepšinio varžybų populiarumas yra nesuvokiamas palyginus su individualiu sportu. Ir taip krepšinis – sparčiausiai auganti sporto šaka pasaulyje per pastarąjį 10-metį, tvirtai įsitvirtinusi antroje vietoje po futbolo.--Vaidila (aptarimas) 14:46, 14 sausio 2018 (EET)

Tiesą sakant, man pasidarė nebeįdomu sekti „15min“ aktualijas, todėl aš patikrinu tik en wiki naujienas. O šiaip tai projektas pusiau gyvas, nors ir davė vaisių, kartais aprašomi aktualesni straipsniai, bent jau sporto naujienos vykęs projektas, nebereiks „15min“ lankytis dėl to, nors dabar ketinu mestis iš individualaus sporto į krepšinio ir futbolo finansus, rinkodarą ir pan.--Vaidila (aptarimas) 11:52, 14 sausio 2018 (EET)

bus mažiau triukšmo nei „15min“, stengsiuosi peržvelgti ir papildyti naujienas nuosekliau.--Vaidila (aptarimas) 20:44, 14 sausio 2018 (EET)

Kad ir politinių aktualijų kriterijai labai migloti. Liberijos prezidento rinkimai, kurie neturi jokios geopolitinės svarbos pasaulyje ir tuo labiau ES ir Lietuvai. Siūlau vis tiek nors kiek pradėti orentuotis erdvėje, nes mes gyvenam visų pirmą veikiami ES (ypač Vokietijos, Prancūzijos, mažiau Ispanijos, Italijos...) politikos sprendimų ir ją vienaip ar kitaip veikiančių partnerių ar nebe partnerių (JAV, besitraukianti JK, Rusija ir pan.)--Vaidila (aptarimas) 15:50, 14 sausio 2018 (EET)

Man atrodo, kad Powermelon čia jokių keitimų beveik neatliko neskaitant pradžioje, o dabar šis projektas labiausiai vystomas SubRE ir mano dėka. Vis geriau nei vieno vartotojo, nes ginčuose išaiškėja tiesa kaip, kad ir šiuo atveju su sporto naujienomis.--Vaidila (aptarimas) 19:13, 14 sausio 2018 (EET)

Nežinau, kokią "tiesą" jūs čia minite. Eilinėms NBA rungtynėms iš 50 per savaitę Viki naujienų skyrelyje ne vieta. O kas svarbu ar nesvarbu "lietuviui" gal nespręskit pagal savo asmeninę patirtį.--SubRE (aptarimas) 21:36, 14 sausio 2018 (EET)
Dėl to jau nebesiginčijama. Naujiena buvo pašalinta.--Vaidila (aptarimas) 22:17, 14 sausio 2018 (EET)

Sąraše pateikiami iki dešimties pranešimų apie naujienas.

Bandom daugiau naujienų įsprausti į pirmąjį psl., kuris ir taip prašosi skilčių išdėstymo permainų.--Vaidila (aptarimas) 12:02, 15 sausio 2018 (EET)
Džiaugiuosi, kad sėkmingai tvarkotės. Susimažinau savo pareigas prie projekto, dėl laiko stokos nebespėju jo sekti. Powermelon (aptarimas) 09:08, 16 sausio 2018 (EET)

Matau, kad šauniai tvarkotės man apleidus pareigas. Tikrai gerai, kad naujienos kinta vos ne kasdien.--Vaidila (aptarimas) 15:19, 1 kovo 2018 (EET)

Sporto naujienos[redaguoti vikitekstą]

SubRE, Powermelon Kad nereiktų atlikti dvigubo darbo siūlau sporto vikisritį apleisti ir pakeisti nuorodą į Sąrašas:2018 m. sporte ten žemai kampe.--Vaidila (aptarimas) 13:50, 22 sausio 2018 (EET)

Archyvas[redaguoti vikitekstą]

Gal reikėtų saugoti ir naujienų archyvą? Ne tiek jau mažai būtų jau vien iki šiol susirinkę. --Martynas Patasius (aptarimas) 02:00, 8 spalio 2018 (EEST)

Padarykite pradžią – užarchyvuokite.--Vilensija (aptarimas) 22:56, 8 spalio 2018 (EEST)

Šaltiniai[redaguoti vikitekstą]

O šitoms naujienoms nereikia šaltinių nurodyti? Nes kažkaip be šaltinių tai galima ir visokių gandų ir fakenews prirašyti... Aš suprantu, kad čia lyg ir toks specialus "Vikiprojekto" puslapis, bet matyt dėl šaltinių turėtų galioti tie patys principai kaip ir straipsniams?--Dirgela (aptarimas) 19:43, 17 balandžio 2019 (EEST)