Vikipedija:Kandidatavimas į administratorius

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Vikipedija:Requests for adminship)
Peršokti į: navigacija, paiešką

Vikipedijoje administratoriaus teisės – galimybė versti didžiąją dalį specialiųjų tekstų bei vėliau juos taisyti; galimybė trinti, užrakinti ar atrakinti puslapius. Tačiau tai nėra apdovanojimas už nuopelnus ar būtina įprasto darbo priemonė (plačiau skaitykite straipsnyje Vikipedija:Kam administratoriaus teisių nereikia ir angliškame puslapyje).

Jei jūs manote, kad esate pakankamai aktyvus ir pasiryžęs atlikti dalį administratorių darbų, įrašykite savo pageidavimą šiame puslapyje. Rekomenduotina, kad prieš tampant administratoriais, VP naudotojai tenkintų bent šiuos minimalius reikalavimus:

 • Redagavimų skaičius būtų bent 500, dauguma keitimų turi atitikti Vikipedijos tvarką (neišsiskiriančio stiliaus, be esminių klaidų, naudojant tinkamiausius formatavimo elementus)
  • Iš 500: 50 sutvarkytų straipsnių, prieš tai buvusių nesutvarkytų straipsnių kategorijoje, arba 100 sukurtų (naujų) straipsnių arba 100 svariai papildytų straipsnių, prieš tai buvusių nepabaigtų straipsnių kategorijoje,
 • Naudotojas turi būti įrodęs, kad sugeba palaikyti tvarką:
  • pastebėjęs vandalizmo atvejus, atstato buvusią straipsnio versiją,
  • visiškai netinkamai sukurtus straipsnius pažymi {{trinti}} žyme,
  • atkreipia dėmesį į netvarkingus straipsnius ar naudotojus aptarimų puslapiuose,
  • geba konstruktyviai dalyvauti straipsnių aptarimuose,
  • netuščiažodžiauja ir skatina tik konstruktyvią diskusiją, neleidžia tematikai nukrypti nuo esmės,
  • sugeba logiškai ir nuosekliai argumentuoti, tinkamai atsižvelgti į pastabas ir komentarus,
  • veiksmingai bendradarbiauja su kitais Vikipedijos nariais.

Administratoriaus teisės yra, iš esmės, techninės, redakcinės. Jų turėjimas neliudija apie ypatingą žmogaus įnašą ar naudą projektui, o tik patvirtina, kad asmuo praktiškai taiko ir suvokia esminius enciklopedijos kūrimo principus, reaguoja į pastebėtus pažeidimus, klaidas ir netikslumus.

Siektina, kad Vikipedijos administratoriumi siekiantis tapti asmuo būtų pavyzdingas Vikibendruomenės narys, savo įnašu įrodęs nepriekaištingų redakcinių sugebėjimų lygį ir pasiūlytas kitų Vikipedijos narių (pastebėjusių akivaizdžius atitikimo reikalavimams, keliamų administratoriams, faktus).

Biurokrato teises turintys administratoriai gali suteikti naudotojams administratoriaus teises, tačiau visais atvejais teisių prašymą būtina užregistruoti šiame puslapyje: kitų dalyvių nuomonė yra labai svarbi, todėl būtina gauti vikinarių pritarimą ar bent jau nebylų pripažinimą, kad neprieštaraujama kandidato skyrimui.

Prašymo šablonas[redaguoti kodą]

Pateikiant prašymą galima pasinaudoti šiuo šablonu.

Esami prašymai[redaguoti kodą]

Nurodykite savo vartotojo vardą, motyvus, kodėl norėtumėte tapti administratoriumi, ką planuojate nuveikti, būdamas administratoriumi. Visi Projekto dalyviai yra kviečiami pareikšti savo nuomonę dėl teisių skyrimo. Teisės gali būti suteiktos tik praėjus mažiausiai parai nuo paskutinio komentaro.

Dėl administratoriaus teisių atėmimo iš Naudotojas:Dirgela[redaguoti kodą]

Siūlau atimti administratoriaus teises iš Naudotojas:Dirgela 3 mėn. laikotarpiui, dėl nekonstruktyvaus darbo ir požiūrio į Vikipediją. Savo veiksmais Aptarimas:Natural Pharmaceuticals Group ir Aptarimas:Klaipėdos jūrų uostas atvejais naudotojas, mano nuomone, įrodė, kad sumaišė savo administratoriaus galias su eilinio Viki naudotojo veikla, vadovaujasi savo asmeninėmis Viki taisyklių intepretacijomis. Taipogi, per maždaug pusę praėjusių metų mačiau kryptingumą šio asministratoriaus veiksmuose, kuris, mano įsitikinimu, pradėjo būti taikomas ne Viki medžiagai, o atskiriems Viki naudotojams. Jei yra kitų Viki naudotojų, kuriems Naudotojas:Dirgela veiksmai nepriimtini, siūlau balsuoti.--SubRE (aptarimas) 19:16, 25 rugpjūčio 2015 (EEST)

Iš pateiktų nuorodų matau, kad buvo diskusijos. Nematau, dėl ko reiktų atimti teises. Ta-Ntalas (aptarimas) 08:52, 8 rugsėjo 2015 (EEST)
Piktnaudžiavimas administratoriaus teisėmis. Diskusijoje Aptarimas:Natural Pharmaceuticals Group buvo išsakytos konkrečios pastabos ir įvesti tam tikri pakeitimai straipsnyje, tačiau naudotojas vienašališkai juos atmetinėjo, paprasčiausiai manipuliuodamas savo asmeninėmis nuostatomis, kurias ir išsakė "tai neeilinė bendrovė, kiek dar yra įmonių Lietuvoje, kurios meluoja apie savo produkcijos gydomasias savybes, platina tą produkciją apgaudinėdami senukus" - nemanau, kad tai suderinama su Viki administratoriaus vardu. Jei naudotojai, rašantys Vikipedijoje pamato, kad turi reikalą su tokiu Viki administratorioumi, manau, jei apsisuks ir nebegrįš.
Po to Naudotojas:Dirgela kažkaip keistai nukreipė savo veiklą Naudotojas:Submixster atžvilgiu - tai vėl, jei naudotojas už išsakytas mintis pradedamas savotiškai persekioti ir tampa Naudotojas:Dirgela užgaidų įkaitu - nematau tame vertos administratoriaus vardo vertos veiklos. Aptarimas:Klaipėdos jūrų uostas konkrečiai buvo nurodyta, kad teiginys esą uostas "giliavandenis" yra tik paties uosto valdytojo reklaminis teiginys, neparemtas jokiu patikimu šaltiniu (šiuo atveju, giliavandeniškumas yra išmatuojamas ir suklasifikuojamas dydis, o ne asmeninių interpretacijų erdvė) - už tai Naudotojas:Submixster buvo blokutotas priskiriant jam nebūtus nusižengimus (atseit, trolinimas). Ir iš aptarimo darau išvadą, kad straipsnio papildymus Naudotojas:Dirgela atmetinėjo tik todėl, kad jie įvesti ne "reikiamo" naudotojo.
Taip pat Naudotojas:Dirgela atsikalbinėjimai aptarimuose yra akivaizdžiai žodžių manipuliacinio lygio, kurių nematau reikalo aptarti atskirai.--SubRE (aptarimas) 10:40, 8 rugsėjo 2015 (EEST)

Keistas pasiūlymas – vos mėnesį rašantis viki naujokėlis nori išversti dinozaurą. Be to, pats visiškai neprisidėjęs prie straipsnio „Klaipėdos jūrų uostas“ papildymo. Galėtų gi ir toliau kurti angažuotus straipsnelius apie vienos kurios šalies tepliorius, nors jų yra ir kitur. Nemanau, kad Dirgėla nusileis iki eilinio redatorėlio lygio, beliktų eiti duonos į šiušlių konteinerį. Nebent vyr. viki taisyklių tvarkdarys, kaip jau įprasta, pasiūlytų keltis į ELIP :) Vilensija (aptarimas) 19:48, 8 rugsėjo 2015 (EEST)

Štai jau ir prisidėjau prie straipsnio tvarkymo:).--SubRE (aptarimas) 12:41, 11 rugsėjo 2015 (EEST)

Išpildyti prašymai[redaguoti kodą]

Atmesti prašymai[redaguoti kodą]

Tapę nebeaktualiais prašymai[redaguoti kodą]