Pereiti prie turinio

Vikipedija:Kam administratoriaus teisių nereikia

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Tai yra Vikipedijos rašinys.
Čia pateikta vieno ar keleto naudotojų (o gal ir visos bendruomenės) nuomonė kai kuriais Vikipedijos tvarkos klausimais.

Šiame straipsnyje aprašomas dažniausiai pasitaikantis klaidingas supratimas apie administratoriaus teises.

Administratoriaus teisės nėra trofėjus[redaguoti vikitekstą]

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nesusipratimų yra administratoriaus teisių laikymas trofėjumi, įvertinimu už veiklą Vikipedijoje. Tačiau administratoriaus teisės nėra įvertinimas, o administratoriai nėra labiau pripažinti naudotojai už bet kurį likusį. Skirtingai nei galbūt įvairiuose interneto forumuose, Vikipedijoje žodis administratorius daugiau reiškia „atliekantis administracinį darbą“, o ne „turintis valdžią ir statusą“. Vikipedijos dalyviai vieni kitų indėlį įvertina ordinais bei padėkomis, o administracinė veikla yra ne didesnis įvertinimas, nei, pavyzdžiui, veikla „Ežerų“ vikiprojekte.

Administratorius nėra titulas[redaguoti vikitekstą]

Didelis atliktų keitimų skaičius dažnai rodo naudotojo pasišventimą ir patikimumą, todėl visada bus įvertintas teigiamai, tačiau jo vieno neužteks norint tapti administratoriumi. Dėl įvairių priežasčių kandidatūrą į administratorius keliantys naudotojai negauna šių teisių. Tai nereiškia, kad bendruomenė negerbia jų darbo ir neturėtų būti priimama asmeniškai. Taip pat ir vikipedijoje praleistas laikotarpis – kad ir koks ilgas – neužtikrins administratoriaus teisių, nors ir bus privalumas.

Administratoriaus teisės nėra diplomatinis imunitetas[redaguoti vikitekstą]

Visi administratoriai taip pat privalo laikytis visų vikipedijos taisyklių.

Administratoriaus teisės nėra nei būtinos, nei reikalingos[redaguoti vikitekstą]

Administratoriai turi priėjimą prie papildomų įrankių ir juos naudoja tvarkydami Vikipediją. Tačiau jie nėra būtini, norint prisidėti prie enciklopedijos plėtros. Egzistuoja daug sričių, kuriose pagalbos reikia žymiai labiau, nei administravime. Visų pirma tai yra straipsnių kūrimas, kur prisidedančių niekada nebus per daug ir net niekada nebus pakankamai. Norėdami prisidėti konkrečioje siauresnėje srityje, galite prisijungti prie įvairių Vikiprojektų, padėti apsvarstyti jų straipsnių kategorizavimą, struktūrą, kitus reikalavimus. Galite apsiimti reguliariai peržiūrėti kurią nors straipsnių su specialiomis žymėmis kategoriją, pavyzdžiui, diskutuotino neutralumo ar abejotinų faktų straipsnius ir padėti juos tvarkyti. Galite padėti susiorientuoti naujiems dalyviams, kurie dar nežino Vikipedijos reikalavimų ir tvarkos. Yra daugybė būdų prisidėti prie projekto vystymo, ir administravimas – tik vienas iš jų, nei geresnis, nei menkesnis.