Venom

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Neenciklopedinis stilius
Jei galite, sutvarkykite.
Venom Logo1.jpg
Venom
Svetainėvenomslegions.com

Venom yra heavy metal grupė, susiformavusi 1979 m. Anglijoje.

Susikūrusi 'New Wave of British Heavy Metal' judėjimo pabaigoje, ši grupė atrado nedidelį savo gerbėjų ratą ir, nors buvo kritikuojama, turėjo didžiulę įtaką metalui, ypač pirmaisiais dviem albumais Welcome to Hell (1981) ir Black Metal (1982).

Antrasis Venom albumas turėjo tokią didžiulę įtaką tų dienų metalui, kad jo pavadinimas tapo naujojo žanro – black metal – pavadinimu. Aršus vokalas, įtraukiančios gitaros ir stipriai Šėtoną bei satanizmą pabrėžianti lyrika davė pradžią šiam naujam žanrui.

Grupės istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ankstyvieji metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Venom pirmieji muzikantai atėjo iš trijų grupių: Guillotine, Oberon ir DwarfStar. Bosistas Dean Hewitt iš Oberon (kurį netrukus pakeitė Alan Winston), gitaristai Jeffrey Dunn ir Dave Rutherford iš Guillotine (1979 m. vasarą juos pakeitė gitaristas Conrand Lant), vokalistas Dave Blackman ir būgnininkas Chris Mercaters (abu buvo pakeisti vokalisto Clive Archer ir būgnininko Anthony Bray iš Oberon).

Venom kūrybai įtakos turėjo heavy metal grupės, tokios kaip Black Sabbath, Judas Priest, The Sex Pistols, KISS ir Motörhead.

Kelioms dienom iki pasirodymo vietinėje bažnyčios salėje, bosistas Alan Winston paliko grupę. Norėdamas užpildyti susidariusią spragą Conrad Lant pasiskolino bosinę gitarą iš Steve Thompson (vėliau tapo pirmuoju Venom prodiuseriu), kuris dirbo studijoje (Impulse Studios / Neat Studios). Grodamas pasiskolintu bosu prijungtu prie jo Marshall gitaros stiprintuvo ir efektų pedalo jis sukūrė neerzinantį ūžimą (taip gimė „Bulldozer Bass“).

Venom dainų žodžiai dažnai turėdavo asocijacijų su satanizmu, todėl grupės nariai susikūrė naujus sceninius vardus. Archer tapo „Jesus Christ“, Lant – „Mr Chronos“, Bray – „Tony Abbadon“, o Dunn tapo „Jeff Mantas“.

1980 m. balandį grupė įrašė trijų dainų demūškę su dainomis „Angel Dust“, „Raise The Dead“ ir „Red Light Fever“. Netrukus po to dar šešios demo dainos buvo įrašytos už £50, vokalo vaidmenį atliko Cronos. Netrukus Archer paliko grupę ir Venom tapo trio grupe.

Welcome to Hell[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Venom debiutinis įrašas tapo 1981 m. singlas „In League with Satan“/„Live Like An Angel“ išleistas Neat Records studijos. Vėliau tais pačiais metais išleido ir debiutinį albumą – Welcome To Hell.

Nors įrašo kokybė gana abejotina, tačiau Welcome To Hell vis tiek buvo galingas užtaisas tam amžiui. Venom muzika buvo greitesnė ir žymiai aršesnė už daugumą to meto metalo kūrinių. Nors satanistiškos ir kitos tamsios temos buvo ne naujiena kūriniuose, tačiau Venom jie pasireiškė itin ryškiai. Cronos teigė, kad jį tai dainuoti įkvėpė Ozzy Osbourne ar Black Sabbath, kurie dainuodavo apie blogį ir tamsos figūras, tačiau tuomet viską sugadindavo pasakydami "Oh God, help me! " ("O, Dieve, išgelbėk mane! ").

Black Metal[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1982 metų Black Metal albumo viršelis

Antrasis albumas – Black Metal (1982) yra tikriausiai vienas daugiausiai įtakos turėjęs albumas black metal, thrash metal, death metal ir kitiems panašiems žanrams. Labai daug visų šių žanrų elementų randama dainų žodžiuose, parašytuose Cronos (bei sudainuotų jo unikalaus dainavimo stilium), taip pat Mantas gitaros atlikimu ir jos solo.

Kritikas Ed Rivadavia apibūdino Black Metal albumą, kaip trijų kaimo idiotų produktą, kurie smarkiai pervertino savo jėgas ir sukūrė kažką labai nutolusį nuo savo vizijos. Kad ir kaip bebūtų – šis albumas paliko labai didelį antspaudą metalo scenoje.

At War With Satan[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nors vėliau cituojami kaip itin svarbūs, pirmieji Venom albumai tuo metu nesusilaukė taip pritinkančios šlovės. Ir nors dauguma Britiškų metalo grupių susilaukė arba visuotinio pripažinimo, arba aršios kritikos, Venom vis tiek buvo laikoma trijų juokdarių grupe.

Norėdami įrodyti esantys rimti muzikantai, Venom išleido albumą At War With Satan (1983). Epinė 20 minučių to paties pavadinimo daina, su juntama progresyvaus roko įtaka, tapo pirmąja daina sąraše. Anot kritiko Rivadavia, ši buvo ne į temą (kaip per daug išpūsta, sąmoninga), o štai kitos trijų minučių ilgio smarkios dainos atitiko Venom stilių.

Tolimesni darbai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gitaristas Mantas paliko grupę po Posessed (1985) albumo išleidimo. Tolimesnis darbas „Calm Before The Storm“ (1987) atitolo nuo satanizmo ir labiau priartėjo prie Tolkieno fantastinių kūrinių temos.

Venom tęsė turus ir dainų įrašymus, kol visi nariai išsibarstė ir liko tik Cronos. 1990 m. pradžioje Venom tapo kvartetine grupe prie jos prisijungus gitaristams Jimmy Clare ir Mike „Mykvs“ Hickey.

Vėlaisiais 2005 Venom išleido 4 diskų rinkinį, savo karjeros darbo vaisius,- MMV, kuriame buvo ir mini plakatas iš turo kartu su Metallica bei 60 puslapių knygelė su interviu ir paveikslėliais. Rinkinyje sudėtos geriausios dainos, demo ir live įrašai.

2006 Kovą Venom išleido paskutinį albumą Metal Black, vokalistas Cronos, o jo brolis Antton būgnininkas, kartu su gitaristais Mike Hickey aka Mykvs. Šio albumo skambesys artimas 82 metų „Black Metal“ albumui.

2007 m. pradžioje gitaristas Mykvs pailko grupę dėl laiko stokos dalyvauti grupės turuose. Jo vietą pakeitė naujas gitaristas pravarde Rage.

Įtaka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kritikas Ed Rivadavia rašė, jog albumas Welcome To Hell turėjo įtakos tūkstančiams grupių, tiesiogine prasme. Grupė įkvėpė netgi tokius thrash metal grandus kaip Metallica, Slayer, Megadeth ir Anthrax. Metallica ir Slayer grojo su Venom bendruose turuose.

Rivadavia mano, kad jų vidutiniai grojimo instrumentais įgūdžiai buvo vos ne jų slaptasis ginklas, kadangi tai daugybę paauglių įkvėpė mėgdžioti šią grupę (sąmokslo teorija..).

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]