Vanilla Ninja

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vanilla Ninja
Biografija
KilmėFlag of Estonia.svg Estija
ŽanraiSunkusis rokas, poprokas, gotikinis rokas
Kūrinių kalbosanglų, estų
VeiklaMuzikos grupė
Aktyvumo metai2002–dabar
Įrašų kompanijabuvusios: TopTen, Bros Records, EMI, Capitol Records; dabartinės: Broken Records International
SvetainėOficiali svetainė
Nariai
Lenna Kuurmaa
Piret Järvis
Katrin Siska
Buvę nariai
Maarja Kivi
Triinu Kivilaan

„Vanilla Ninja“ – Estijos merginų roko grupė. 2005 m. atstovavo Šveicarijai 2005 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sudėtis, „Eurovizija“, debiutas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vanilla Ninja“ susikūrė 2002 metų vasarą. „TopTen“ įrašų kompanija nutarė sukurti naują ir skirtingą merginų grupę. Pradžioje grupę sudarė Maarja Kivi (vokalas, bosinė gitara), Lenna Kuurmaa (vokalas, gitara, konkurso „Fizz Superstar“ nugalėtoja), Katrin Siska (vokalas, klavišai), Piret Jarvis (vokalas, gitara). Visos merginos – vokalistes ir kiekvienai dainai grupė skiria atskiras pagrindines dainų atlikėjas. Lenna ir Maarja buvo pagrindinės grupės vokalistės, kurios dainuodavo beveik visada, tačiau Maarja Kivi buvo pakeista Trinu Kivilaan. Grupės prodiuseris buvo gerai Estijoje žinomas Sven Lohmus.

Trečioji daina „Club Kung Fu” buvo tikras pasisekimas. Su šia daina „Vanilla Ninja“ bandė patekti į „Eurovizijos“ dainų konkursą. Ši daina tarp žiūrovų užėmė 1-ąją vietą, tačiau komisijos nariai joms davė tik 8 vietą iš 10 dalyvių. Taip pat ši daina buvo mėgiama ir kitose šalyse. „Vanilla Ninja“ debiutinis albumas pasirodė 2003 metų gegužę ir pavadintas grupės vardu.

Kelias į Europą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2003 metų pabaigoje grupė išgarsėjo tarptautiniu mastu, kai kartu su Vokietijos prodiuseriu David Brandes išleido singlą „Tough Enough“. Šis singlas pradėjo „suktis“ daugelyje Europos radijo stočių.

Tęsiantis pasisekimui Estijoje „Vanilla Ninja“ pradėjo savo turus po vokiškai kalbančias šalis: Vokietiją, Šveicariją, Austriją. Merginos šiose šalyse oficialiai nepristatė savo debiutinio albumo ir dainos „Club Kung Fu“, tačiau pasirodė sėkmingiausias jų albumas „Tough Enough“. Ši daina buvo pop-rock stiliaus. Vokietijoje ši daina buvo išleista 2003 m. gruodžio 8 d. Vėliau ši daina pasirodė Šveicarijoje (2004 m. sausio 4 d.) ir Austrijoje (2004 m. sausio 4 d.).

Atstovavimas Šveicarijai 2005 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nors grupė nebuvo tokia populiari Šveicarijoje, kaip Austrijoje ar Vokietijoje, grupę „Vanilla Ninja“ šveicarų publika greitai pamėgo. Jų dainos dar labiau išpopuliarėjo pasirodžius „Vanilla Ninja“ albumui „Traces of Sadness“, tačiau niekas negalėjo net įsivaizduoti, kad „Vanilla Ninja“ atstovaus Šveicarijai 2005-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurse. Šveicarai keletą metų „Eurovizijoje“ neiškovojo aukštesnių vietų ir jie ieškojo tokios grupės, kuri būtų populiari tiek Šveicarijoje, tiek kitose Europos šalyse. Šis oficialus paskelbimas kai kuriuos papiktino, ypač estus, kurie tikėjosi, jog „Vanilla Ninja“ atstovaus gimtajai šaliai, o ne šaliai, neturinčiai jokių ryšių su šia grupe. Kai kurie šveicarai nesutiko su tuo, kad grupėje nebuvo nei vienos atlikėjos iš Šveicarijos. Kai kas teigė, kad daina turės šveicariškų elementų, nes prie dainos kūrimo daugiausiai prisidėjo David Brandes. Nors ir gimęs Šveicarijoje ir lankęs joje mokyklą, Brandes yra vokietis.

Grupės pasirodymas „Eurovizijoje“ greitai „pakibo ant plauko“, nes viena iš grupės dainininkių Maarja Kivi laukėsi pirmagimio. Ją pakeitė Trinu Kivilaan, kuriai tuo metu buvo tik 15 metų, ir tai grupei sukėlė tam tikrų nesklandumų, nes „Eurovizijoje“ galėjo dalyvauti tik asmenys, vyresni nei 16 metų. Ši taisykle buvo panaikinta paskelbus, kad 1986-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtoja Sandra Kim konkurso metu buvo tik 13-os metų. Kivilaan buvo kaltinama tuo, kad ji iš tiesų yra 17-os metų, o ne 15-os metų, bet šveicarai pateikė tikrąją Trinu Kivilaan gimimo datą – 1989 m. sausio 13 d. Šveicarai baiminosi, kad „Vanilla Ninja“ negalės atstovauti jų šaliai dėl nesklandumų susijusių su Trinu Kivilaan gimimo data, tačiau nebuvo ko bijoti, nes jos gimimo diena kaip tik atitiko konkurso dieną ir jai šiaip ar taip būtų leista dalyvauti „Eurovizijos“ konkurse.

Tolimesnis hitų pasisekimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Neblogai pasirodžiusios „Eurovizijos“ dainų konkurse, „Vanilla Ninja“ tęsė savo pasisekimą Europoje ir išleido naują singlą – „Liar“. Daina susilaukė pasisekimo Austrijoje ir Vokietijoje, tačiau Šveicarijoje šis singlas pasiekė tik 43-ią vietą topuose, nepaisant to, kad grupė atstovavo Šveicarijai. Pasirodžius vienam geriausių grupės hitų „When The Indians Cry“, Vokietijoje „Vanilla Ninja“ papuolė į Top dešimtuką – tai buvo pirmasis kartas grupės istorijoje. Vėliau paaiškėjo, kad grupės prodiuseris David Brandes manipuliavo singlo pozicija topuose pirkdamas jo kopijas.[1] Prodiuserio įrašai, įskaitant „Vanilla Ninja“ produkciją, buvo pašalinti iš Vokietijos topų 3 savaitėms. Po to „Vanilla Ninja“ nutraukė kontaktus su David Brandes. Grupės narė Maarja Kivi buvo pakeista į Triinu Kivilaan dėl to, kad jų išvaizda buvo labai panaši.

Antrasis grupės albumas, skirtas vidurio Europos rinkai, buvo pavadintas „Traces Of Sadness“. Jame – lėtos, į balades panašios dainos. Dainai „When The Indians Cry“ sukurtas vaizdo klipas – pirmasis, kuriame nusifilmavo naujoji grupės narė Trinu Kivilaan, ir pirmasis, kuriame nebuvo Maarjos. Trinu puikiai tiko šiam vaizdo klipui, mat ji atrodo vyresnė nei 15-os. Abejonės, kad ji nepritaps grupėje dėl savo amžiaus, kai beveik visos merginos yra už ją 4–5 metais vyresnės, nepasitvirtino. Ji puikiai tiko „Vanilla Ninja“ grupėje.

„Eurolaul 2007“ ir „Eurovizijos“ dainų konkursas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. „Vanilla Ninja“ bandė patekti į 2007 m. „Eurovizijos“ dainų konkursą su daina „Birds Of Peace“. Pirma, jos turėjo praeiti atranką Estijoje į „Eurovizijos“ dainų konkursą, kuris vadinasi „Eurolaul 2007“. Šio konkurso pusfinalis vyko sausio 27 dieną, o finalas vasario 3 dieną. Lenna (grupės lyderė) pasakojo, kad „Vanilla Ninja“ daina bus „rocky“ kaip ir kitos jų dainos ir taip pat sakė, kad konkurencija bus gana didelė. Lenna pažadėjo, kad „Vanilla Ninja“ stengsis iš visų jėgų. Grupė užėmė tik 4 vietą ir į „Euroviziją“ nepateko.

„Vanilla Ninja“ dalyvavimas „Vine del Mar 2008“ ir naujasis singlas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 metais „Vanilla Ninja“ dalyvavo „Vina del Mar“ festivalyje. Jame jos laimėjo geriausio pasirodymo titulą. Tai pastūmėjo „Vanilla Ninja“ Lotynų Amerikoje surengti koncertinį turą ir išleisti naują singlą. „Vanilla Ninja“ grįžo su dar viena nauja daina „Crashing Through The Doors“. Ji buvo sukurta bendradarbiaujant su Per Gessle (49), kuris buvo grupės „Roxette“ nariu. Dainos žodžių autorės: Lenna KUURMAA ir Piret JÄRVIS, muzika: Per Gessle. Nauja daina pasiekė aukštas vietas Estijos topuose.

„Vanilla Ninja“ pertrauka ir planuojamas naujas albumas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vanilla Ninja“ šiuo metu nekoncertuoja ir neturi jokių projektų. Naujas albumas buvo planuojamas išleisti 2012 metais grupės dešimties metų jubiliejaus proga.

Grupės narės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartinės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvusios[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vanilla Ninja“ naujausio albumo viršelis
„Vanilla Ninja“ naujausio singlo viršelis
  • 2003: „Vanilla Ninja“
  • 2004: „Traces of Sadness“
  • 2005: „Blue Tattoo“
  • 2005: „Best Of“ (išleistas įrašų kompanijos „Bros Music“ be jų sutikimo)
  • 2006: „Love Is War“

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Pavadinimas Albumas
2003 „Club Kung Fu“ „Vanilla Ninja“
2003 „Tough Enough“ „Traces of Sadness“
2004 „Don’t Go Too Fast“ „Traces of Sadness“
2004 „Liar“ „Traces of Sadness“
2004 „When the Indians Cry“ „Traces of Sadness“
2004 „Blue Tattoo“ „Blue Tattoo“
2005 „I Know“ „Blue Tattoo“
2005 „Cool Vibes“ „Blue Tattoo“
2005 „Megamix“ „Best Of“
2006 „Dangerzone“ „Love is War“
2006 „Rockstarz“ „Love is War“
2008 „Crashing Through The Doors“ -

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „eurokdj.com“. Nuoroda tikrinta 2013 m. sausio 8 d.. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg
Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Piero and the MusicStars
„Celebrate“
EuroSuiza.svg
Šveicarijos atstovės Eurovizijoje

2005
Po to:
Six4one
„If We All Give a Little“