Vanda Juknevičienė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.
Vanda Juknevičienė
Gimė 1942 m. vasario 15 d. (79 metai)
Lietuva Skuodas
Veikla Lietuvos ir Marijampolės savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas
Partija Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai
Alma mater Lietuvos kūno kultūros institutas

Vanda Juknevičienė (g. 1942 m. vasario 15 d. Skuode) – Lietuvos ir Marijampolės savivaldybės politinė bei visuomenės veikėja.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui vokiečiai šeimą susodino į laivus ir išvežė į Vokietiją, bet nespėjo pasitraukti toliau, todėl tėvą paėmė į rusų kariuomenę. 1945 m. jis žuvo netoli Berlyno. Motina su trimis vaikais grįžo į Skuodą. 1959 m. baigė Skuodo vidurinę mokyklą. 1963 m. baigė Lietuvos kūno kultūros institutą, kūno kultūros mokytoja.

1963 m. paskirta į Ariogalos vidurinę mokyklą. Po metų su šeima persikėlė į tuometinį Kapsuką. Vaikų sporto mokykloje dirbo tinklinio trenere, Kapsuko 2-os vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja. Nuo 1972 m. Kapsuko 5-os vidurinės mokyklos, vėliau Marijampolės Jono Totoraičio vidurinės mokyklos, mokytoja.

Nuo 1993 m. Tėvynės sąjungos Marijampolės skyriaus tarybos narė, Lietuvos sąjūdžio Marijampolės skyriaus tarybos narė.

19952015 m. Marijampolės savivaldybės tarybos narė. [1]

Sutuoktinis Rimantas, vaikai Henrikas, Tomas, sūnus Rimantas Juknevičius 1991 m. sausio 13 d. žuvo prie televizijos bokšto.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]