Valentinas Klimašauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Valentinas Klimašauskas
Gimė 1977 m. lapkričio 21 d. (46 metai)
Kaune
Veikla Rašytojas, menotyrininkas, kuratorius.

Valentinas Klimašauskas (g. 1977 m. lapkričio 21 d., Kaune) – menotyrininkas, poetas, laisvosios minties puoselėtojas, naujųjų medijų ir nano robotų jungties generatorius, kuratorius, televizijos laidų kūrėjas, daugelio Lietuvos ir užsienio leidinių straipsnių apie meną, bei bendrus sociokultūrinius reiškinius autorius.

Gyvena ir dirba Atėnuose bei Vilniuje.

V. Klimašausko rašinys „Laiškas iš ateities. Trumpas netolimos dabarties žodynėlis: nuo ateities iki WikiLietuvos.“ buvo išrinktas vienu geriausiu savaitraščio „Atgimimas“ organizuoto konkurso „Padovanok Lietuvai viziją“ darbu.

Leidiniai lietuvių kalba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Klimašauskas, Valentinas „Alfa Vilnius“; - Vilnius, Kitos knygos, 2008. - 162 p.

„Alfavilnius“ – antiknyga, atrakcionas, fikcija, teminis parkas, joje – lietuviško kiborgo, klajojančio po ideologijų, simuliakrų, PR, fantazijų, geismų ir galios demonstravimo pasaulį nuotykiai. Ji prasideda ne nuo pradžių, jos viršelis paslėptas giliai knygos viduje. Jean Luc Godard Alphaville yra nežinomos planetos miestas sunkiai nusakomais laikais, kurio visus gyventojus ir jų psichiką valdo superkompiuteris Alfa 60. Alfavilnius yra blogasis šio miesto brolis dvynys. Tai - novatoriškas, eksperimentinis, konceptualios literatūros kūrinys. Jame panaudotos William S. Burroughs, Jean Luc Godard, Henry Miller naratyvo konstravimo technikos.

Leidiniai anglų kalba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Klimašauskas, Valentinas „B and/or an Exhibition Guide in Search of its Exhibition“; - Oslas, Torpedo Press, 2014.

„B and/or an Exhibition Guide in Search of its Exhibition“ – pirmoji Valentino Klimašausko knyga anglų kalba. Joje jis naudoja įsivaizduojamus ar kalbinius meno kūrinius ir artefaktus, įskaitant ir pramanytus, iš įvairių raštų parodoms, kurie gali būti palikti ar įsikūrę kažkieno galvoje, Chauvet urve ar išnašų koliaže plūduriuojančiame atmintyje ar išorinėje saulės sistemoje kartu su palydovu Voyager.