Valdas Valiukevičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Žurnalistas Valdas Valiukevičius gimė 1963 metais Alytaus mieste. 1981 metais baigė I-ą Alytaus vidurinę mokyklą. Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus Universitetą, Žurnalistikos specialybę.

1986 metais baigė VU ir padėjo darbą tuometiniame populiariausiame dienraštyje "Komjaunimo tiesa". Čia dirbo atsakingojo sekretoriaus pavaduotoju, Užsienio, Vidaus naujienų skyrių redaktoriumi, vėliau specialiuoju korespondentu. Dirbdamas šiose pareigose jaunas žurnalistas tapo itin populiarus dėl laikraščio pagrindinių straipsnių su rubrika "pirmą kartą.

Jis praskleidė iki tol tabu buvusias temas apie Lukiškių kalėjimo kalinių ir prižiūrėtojų gyvenimą bei tradicijas, pakelės prostitutes, sostinės Stoties rajono gyvenimo ypatumus, "skraidančių chirurgų" gyvenimą, spausdino daugybę straipsnių kriminalinėmis temomis. Ilgainiui V.Valiukevičius tapo "Lietuvos ryto" priedo automobilininkams "Greitkelis" redaktoriumi ir šią temą vysto iki šiol.

2000-aisiais metais žurnalistas sykiu su lenktynininku Arūnu Lekavičiumi išvyko į Dakaro maratoną. Vienus metus jis čia dirbo kaip "Lietuvos ryto" reporteris, o dvejus metus dalyvavo maratone kaip minėto piloto šturmanas. Vienus metus ekipažas nebaigė ralio dėl automobilio gedimo, o kitas finišas buvo sėkmingas.

2000 metais žurnalistas tapo vienu iš TV laidos automobilininkams EKIPAŽAS kūrėju ir prodiuseriu. Ilgainiui jis tapo ir kitų laidų, kaip "Namai" (LNK) bei Pasaulio ralio čempionato (BTV) transliacijų prodiuseriu.

2008 metais V.Valiukevičius pradėjo kurti kitą laidą automobilininkams NE VIENAS KELYJE (www.lnk.lt) ir dirba jos prodiuseriu bei redaktoriumi.

2007 metais V.Valiukevičius ėmė vadovauti žurnalų leidybos grupei leidusiai žurnalus KETURI RATAI, AUTOMOTO, MOTO+. Ilgainiui šį verslą pardavė ir pasiliko dirbti žurnalo KETURI RATAI vyriausiuoju redaktoriumi.

Dar viena V.Valiukevičiaus veiklos sritis - Lietuvos žurnalistų autoklubas (www.pressauto.lt). Jis buvo vienu iš šios visuomeninės organizacijos įkūrėju 1996 metais ir ilgalaikiu jos prezidentu. V.Valiukevičius yra vienas iš populiarių renginių „Metų automobilis“, Tarptautinis Press ralis, Lietuvos Geriausio vairuotojo konkursas, Ledo karalius sumanytojų ir organizatorių.

V.Valiukevičius parašė knygą apie Stasį Brundzą bei kitus lenktynininkus AUKSINĖS TRASOS. Valdas prodiusavo keletą įvairių dokumentinių filmų.