Vakarėlių monstras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vakarėlių monstras

PavadinimasParty Monster
Kilmės šalisJAV
Nyderlandai
RežisieriusFenton Bailey
Randy Barbato
Prodiuseris (-iai)Jon Marcus
Fenton Bailey
Randy Barbato
Christine Vachon
Scenaristas (-ai)Fenton Bailey
Randy Barbato
KompozitoriusJimmy Harry
VaidinaMacaulay Culkin
Seth Green
Chloë Sevigny
Diana Scarwid
Marilyn Manson
Metai2003
ŽanrasBiografinė drama
Pagal knygąJames St. James
„Disco Bloodbath“
Trukmė98 minutės
Kalbaanglų
PlatintojasStrand Releasing
MontažasJeremy Simmons
KinematografijaTeodoro Maniaci
Biudžetas5 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Vakarėlių monstras (angl. Party Monster) yra 2003 metų JAV kriminalinė, biografinė drama, pasakojanti apie vieno garsiausių Niujorko vakarėlių organizatorių Michael Alig kilimą ir liūdną žlugimą. Filme „klubo vaikų karalių“ vaidina Macaulay Culkin, taip pat pasirodo James St James, Dylan McDermott vaidina Alig bosą/tėvą, Chloe Sevigny – Alig merginą Gitsie, Wilmer Valderrama – vienos nakties vaikiną DJ Keoki, Wilson Cruz pasirodo narkotikų platintojo vaidmenyje, filme vaidina ir muzikos pasaulio žvaigždė Marilyn Manson, kuris suvaidina Kristiną, transseksualų narį iš Alig aplinkos.

Filmas, paremtas St. James knyga „Disco Bloodbath“, atskleidžia faktus apie St. James draugystę su Alig, kuri žlunga, kai Alig įninka į narkotikus ir po Melendez nužudymo pasodinamas į kalėjimą. Filmas pasakoja apie 8-ajame dešimtmetyje Niujorke egzistavusi gėjų, lesbiečių bei transvestitų klubą „Kids“. Tai tikrais faktais pagrįsta Maiklo Aligo gyvenimo istorija. „Club Kid“ vakarėlių organizatorius, kurio gyvenimas slydo spirale žemyn, kol galiausiai jis atsipeikėjo TV eteryje prisipažinęs narkotikų prekeivio ir kambarioko nužudymu. Filmas įdomus ne tik to meto gėjų klubinės kultūros atkūrimu, bet ir tai, kad vieną pagrindinių gėjų vaidmenų atliko dabar jau suaugęs M. Culkinas. Į kiną 2003 metais grįžęs Macaulay Culkin nusifilmavo juostoje „Party monster“, kuriame sukūrė ekscentriško, nuolat besisvaiginančio vakarėlių organizatoriaus vaidmenį.

„Party Monster“ pasaulinė premjera įvyko 2003 metais Sundance filmų festivalyje. Tais pačiais metais filmas pristatytas Kanų kino festivalyje.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius vaidmuo

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]