Vaikų žaidimai (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vaikų žaidimai

PavadinimasJeux d'enfants
Kilmės šalis Prancūzija
Belgija
RežisieriusJanas Samiuelis
(Yann Samuell)
Prodiuseris (-iai)Kristofas Rosinonas
(Christophe Rossignon)
Scenaristas (-ai)Janas Samiuelis
(Yann Samuell)
KompozitoriusFilipas Rombi
(Philippe Rombi)
VaidinaGijomas Kane
Marion Kotijar
Metai2003
ŽanrasDrama, Komedija
Trukmė93 min.
KalbaPrancūzų
PlatintojasMars Distribution
IMDb įrašas

Vaikų žaidimai (pranc. Jeux d'enfants, angl. Love Me If You Dare) – 2003 m. prancūzų režisieriaus Jano Samiuelio (angl. Yann Samuell) drama pasakojanti apie vyro ir moters santykius, pavadintus: meilė, tai žaidimas.

Filmo premjera įvyko 2003 m. rugpjūčio 29 d. Telurido filmų festivalyje (Telluride Film Festival), JAV[1].

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Likimas suvedė juos ne veltui: dviese jie buvo keista, bet harmoninga pora. Žiuljenas ir Sofi gimė dideliais fantastais, tokiais, nuo kurių išdaigų kentėjo visa mokykla. Jų iškrėstus pokštus galima buvo pasmerkti ir pakrikštyti juos užkietėjusiais chuliganais, jei šie nebūtų buvę – tik maži vaikai.

Jie sugalvojo žaidimą, kurį galėjo sugalvoti tik jie, žaidimą: „išdrįsi – neišdrįsi“. Jie gaudė viens kitą ant „silpnas – neišdrįsi“ ir šis žaidimas augo kartu su jais. Viskas pasikeitė, bet jie nebegalėjo atskirti gyvenimą nuo žaidimo, nes žaidimas tapo jų gyvenimu. Niekas nenorėjo nusileisti. Jie pokštavo ir juokėsi, jie vienas kitam suteikdavo skausmą, jie kentėjo ir buvo pasiryžę prarasti savo gyvenimo metus…

Jie žinojo, kad myli vienas kitą, jie ištardavo šiuos žodžius, bet žaidimas vis tiek sugrįždavo ir neleisdavo jiems iš žaidėjų tapti vyru ir moterimi… Bet kartą pasikeitė ir tai…

Monologas iš filmo[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Velniop Sofi! Žaidimas vėl prasidėjo. Laimė gryname pavidale. Grubi, gamtiška, vulkaniška. Tai buvo visų geriausiai. Geriau už narkotikus, geriau už heroiną. Geriau kaip dopingas, koksas, krekas, hašišas, kanapės, marihuana, LSD, rūgštis ir ekstazi. Geriau nei seksas, feliacija, grupinis, masturbacija, tantra, kamasutra. Geriau nei arachiso aliejų, bananų–pieno kokteilį. Geriau už Džordžo Lukaso trilogiją. Geriau už visus Mapped šou. Geriau už 2001 m. pabaigą. Geriau už Merlin, Laros Kroft, Naomi Kembel klubų judesius ir geriau už Sidi Krovford apgamą. Geriau už Hendrikso solo, už Nilo Amstrongo žingsnius Mėnulyje, už ratelį aplink eglutę, už Bilo Geitso turtus. Geriau už visus Dalai Lamos transus, už visus Švarcenegerio testosterono ampules ir Pamelos Anderson halogeninės lūpas. Geriau už Vudstoką ir orgazminius kliedesius. Geriau už Rembo, Morisono, Kastanedos fantazijos išgyvenimus. Geriau už laisvę. Geriau, kaip gyvenimas!

Gijomas Kane (Žiuljenas) ir Marion Kotijar (Sofi)

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Gijomas Kane – Žiuljenas Žanve
  • Marion Kotijar – Sofi Kovalski
  • Žeraras Votkinsas (Gérard Watkins) – Žiuljeno tėvas
  • Žilis Lelušas (Gilles Lellouche) – Sergej Nimov Nimovič
  • Elodi Navar (Élodie Navarre) – Eurelija
  • Tibo Veražas (Thibault Verhaeghe) – 8 metų Žiuljenas
  • Žozefina Lebas–Žoli (Joséphine Lebas-Joly) – 8 metų Sofi

ir kt.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]