Vaiguva (ansamblis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Folkloro ansamblis "VAIGUVÀ", prie Šiaulių Žaliukių vėjo malūno, per kasmetinį "Amatų festivalį" 2007 m. vasarą.
Skudučiais atliekama sutartinė. Groja Vaiguva, Tolminkiemyje 2007 m.

Vaiguvafolkloro ansamblis iš Šiaulių, įkurtas 1981 metais. Ansamblio vadovė Diana Martinaitienė.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Į „Vaiguvą“ ateina ŠU įvairių fakultetų studentai, besidomintys etnine kultūra, ypač autentišku liaudies menu: norintys dainuoti, šokti, groti, susipažinti su tradiciniais amatais.

Pavadinimo kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ansamblio pavadinimas Vaiguvà yra hidronimas. Šiuo vardu vadinami du sraunūs upeliai, iš skirtingų pusių – vienas iš pietų, kitas iš šiaurės - įtekantys tiesiai į didžiausią Lietuvos upę Nemuną. Tai simbolizuoja jaunus veržlius žmones, kurie iš visos Lietuvos suvažiuoja studijuoti į Šiaulius.

Repertuaras[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kadangi ansamblį lanko studentai, kilę iš skirtingų Lietuvos regionų, tai ir repertuarą sudaro įvairių regionų dainos, rateliai, šokiai, instrumentinė muzika. Labiausiai vertinama ir pirmenybė teikiama patiems seniausiems folkloro žanrams, tokiems kaip sutartinės ar kalendorinis folkloras.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vaiguva“ koncertuoja įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse (Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje, Švedijoje), tačiau ansamblio veiklos pagrindinis tikslas nėra koncertai - folkloras, tai saviraiškos būdas, būtina kalendorinių ir šeimos švenčių dalis.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]